Atgal

Kryždirbystė Lietuvoje

edukacija

Siųsti užklausą

Jūsų vardas ir pavardė
Jūsų el. pašto adresas
Žinutė

2001 metais tradicinių lietuviškų kryžių darymas pripažinta įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą. Lietuviškieji kryžiai - liaudies sakraliniai statiniai, sudaryti iš architektūrinių, dekoratyvinių, skulptūrinių formų, kurių paskirtį ir prasmę nusako jų turinys, sukūrimo motyvai ir intencijos bei pastatymo vieta. 

Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, kuo skiriasi aukštaitiški kryžių dekoravimo principai nuo dzūkiškų, žemaitiškų ir pan. 

Praktinio užsiėmimo metu lankytojas kviečiamas suprojektuoti dekorą savo sodybos kryžiui ar koplytstulpiui. Tai metas permąstyti savo lietuvišką tapatybę ir santykį su krikščionybe. Palaimintasis Teofilius Matulionis skatino statyti lietuviškus kryžius Lietuvos nepriklausomybės 20-ųjų metinių proga. Lietuvos nepriklausomybės 100 metų sukaktis tegul paskatina mus jei ne realybėje, tai popieriaus lape ir širdyje pastatyti lietuvišką gražiai dekoruotą kryžių.

Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba tel. +370 319 65 699. Dalyvių skaičius užsiėmime iki 25 žmonių. Edukacijos trukmė — 1 val. Edukacinio užsiėmimo kaina vienam dalyviui: vaikui (moksleiviui) 3 Eur, suaugusiam 4 Eur.

Atgal