Atgal

Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimas ir dvasingumas

edukacija / visiems

2017 m. Lietuvoje įvyko pirmąjį kartą beatifikacijos - paskelbimo palaimintuoju iškilmės, kurių metu vyskupas ir kankinys Teofilius Matulionis (1873-1962) buvo paskirtas dangišku globėju ir užtarėju. Birštone palaimintasis įmynė savo pėdsaką. Gyvendamas 1956-1958 metais valdė Kaišiadorių vyskupiją, čia slapta konsekravo savo įpėdiniu kanauninką Vincentą Sladkevičių 1957 m. gruodžio 25 d. Daugelis lietuvių mažai pažinojo iki 2017 m. palaimintojo gyvenimą, nes jo gyvenimo kelias vingiavo per Latviją, Rusiją. Taip pat daugybę metų palaimnintasis kalėjo Rusijos, Lietuvos kalėjimuose. Nes buvo tikinčiųjų teisių gynėjas ir tikėjimo liudytojas.

Edukacinis užsiėmimas su gausia ikonografine medžiaga pakvies lankytoją pakeliausti palaimintojo Teofiliaus gyvenimo keliu. Per įvykius ir istorijas supažindins su kankinio asmenybe, jo dvasingumo gelme.

Edukacijos trukmė — 1 val. Edukacinio užsiėmimo kaina vienam dalyviui: vaikui (moksleiviui) 3 Eur, suaugusiam 4 Eur. Galime atvykti į jūsų parapiją ar mokyklą ir susitikti su didesne auditorija.

Atgal