Įsukdamas Lietuvai neįprastą verslą neapsiriko: norintieji kreipiasi net prieš mėnesį

2018/08/31 Naujienos

Raminta Rakauskė
Raminta Rakauskės nuotr.
Šaltinis: lrytas.lt 

Birštonietis Paulius Juras (37), prieš metus su kolega įkūręs vandenlenčių parką „Birštonas Wake park“, šiandien džiaugiasi tąkart nepabijojęs rizikuoti. Šiuo metu tokia pramoga Lietuvoje išgyvena tikrą bumą. Norinčiųjų išbandyti netrūksta, o ir skųstis prastu oru šią vasarą tiesiog negalima. Susitikti su Pauliumi į Birštoną vykome antradienį popiet. Nors oras ir nebuvo puikus, klientų parke netrūko. Palaukę, kol baigsis užsiėmimas, prisėdome pokalbiui.

Idėja kilo išbandžius pačiam

Verslui, kurį vyras įsukęs šiandien, nemažą įtaką padarė prieš 15 metų išbandytas jėgos aitvarų sportas. Jis Paulių taip užkabino, kad vyras gaudyti vėjo iš Birštono važiuodavo ir iki Klaipėdos. „Būdavo taip, kad kol nuvažiuoji 300 kilometrų, nebelieka ir vėjo“, – juokėsi Paulius. Tuo metu, anot jo, Lietuvoje kaip tik atsirado vandenlenčių sportas. „Pabandžiau ir pagalvojau, kad būtų smagu Birštone turėti tokią pramogą. Tiesa, tuo metu dar atrodė, kad nelabai bus norinčiųjų“, – sakė vienas iš parko bendrasavininkų. Vis dėlto imtis idėjos Paulių paskatino draugai. „Būdavo, papasakoji draugams, o jie sako irgi pagalvoję apie tokią verslo idėją“, – kaip suprato, kad arba to reikia imtis dabar, arba palikti įgyvendinti kitiems, sakė verslininkas.

Investavo nemažus pinigus

Vieta, kurioje dabar įsikūręs vandenlenčių parkas, anksčiau buvo tuščia pieva. „Čia niekas niekada nesimaudydavo, tik keletas žvejų rymodavo“, – pasakojo Paulius. Čia nebuvę nei terasos, nei namelių, kurie krantinėje stovi šiandien. „Patys puolėme viską daryti. Manėme, kad viską padarysime labai greitai, tačiau taip nenutiko“, – sakė jis. Vyrams investuoti į tokią pramogą teko nemažai. „Viskam, taip pat batutams, terasoms ir namukams mums teko pakloti per 100 tūkst. eurų“, – atskleidė jis. Dalis investicijų buvo santaupos, o kitą dalį vyrai pasiskolino iš banko. Paklaustas, ar sezonas nėra per trumpas, kalbant apie nemažą investiciją, vyras sakė, kad jei orai geri, problemos nėra. „Nedarėme visko tik dėl to, kad uždirbtume pinigų. Darėme, kad pramoga būtų čia pat, Birštone“, – kalbėjo jis.

Visai šalia, kiek atskirta nuo vandenlenčių parko, ant vandens stovi ir batutų erdvė. Joje, kai lankėmės, pramogavo keletas žmonių.

Rezervuojasi prieš mėnesį

Vis dėlto, kaip atviravo Paulius, klientų, atvykstančių gerai praleisti laiko, šiandien jiems netrūksta. „Pas mus dažnai ateina ir vietiniai žmonės. Nebūna tuščia ir darbo dienomis. Išvis vandenlenčių parkas Lietuvoje išgyvena didelį bumą. Niekada nebūčiau pamanęs, bet Lietuva pirmauja Europoje pagal tokių parkų skaičių vienam žmogui“, – stebėjosi jis ir sakė, kad daugiausia žmonių čia būna savaitgaliais, o vietą čuožimui vandenlente jie rezervuoja net prieš mėnesį. Verslininkas juokėsi, kad ežeras po tokio aktyvaus sporto, labai atsigavęs, o ir žuvų jame netrūksta. Taip pat išsidavė, kad pramogai laiko vis dar randantys ir patys. Tiesa, tik kiek kuklinosi.

„Nesame dideli asai. Kas pamato, stebisi, bet visų standartai skirtingi“, – juokėsi Paulius. Valandos trukmės čiuožimas lenta kainuoja nuo 27 eurų darbo dieną iki 42 eurų savaitgalį.

„Realiai pirmam kartui užtenka vos 20 minučių. Sportas reikalauja nemažų fizinių jėgų“, – sakė verslininkas. Jeigu galėtų atsukti laiką ir viską pakartoti, ar kažką keistų? „Jeigu galėtume atsukti laiką atgal, vis tiek darytume tą pramogą“, – užtikrintai sakė Paulius.