Atgal

Dainų kalnelis

skulptūros / audiogidas

Dainų kalnelis
(medžio skulptūrų ansamblis, 1998)
 
Skulptūros ir jų dainos. Paskaitykim ir išgirskim:
1. P. Balsys „Išbėgo, išbėgo iš Rusnės kaimo du jauni žvejytėliai“ - 3,5 m.
2. H. Karaš „Kaimo muzikantai“ - 3,2 m.
3. S. Lampickas „Rugiapjūtės daina“ - 3,4 m.
4. A. Sakalauskas „Dainų karalius“ - 3,3 m.
5. T. Stambrauskas „Žiemkentėli rugeli, o kas tave sėjo“ - 3,6 m.
6. A. Students „Vaidila su kanklėmis“ - 4,2 m.
7. A. Teresius „Išauš aušrelė, patekės saulelė“ - 4,6 m.
8. V. Umbrasienė „Močiute sengalvėle, kaip mane auginsi“ - 3 m.
9. A. Venslavičius „Aš atsikėliau anksti rytelį“ - 3,5 m.
10. V. Žilinskas „Plaukia sau laivelis“ - 3,8 m.

Medžio skulptūrų ansamblis „Dainų kalnelis“ sukurtas Baltijos šalių simpoziumo, vykusio 1998 m. Birštone, metu. Kūrinius liaudies dainų temomis drožė meistrai iš Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Daina lietuviui – meditacija, sveikata, menas, Tėvynė. Tautodailininkų kūriniai šviečia išdidumu, ramybe, pagarba darbui, žmogui, dainai, laisvei, paukščiui, saulei.
Šis dainų kalnelis yra įdomus tuo, jog nė viena sukurta skulptūra nevaizduoja nukryžiuotojo, Marijos ar kurio šventojo. Čia piemenėlis dūdele dūduoja, vyrai sėja, kulia, moterys riša rugių pėdus. Po darbų – dainos ir muzika... Žmonės iš skulptūrų žvelgia linksmi, jie susibūrę groja ir dainuoja. Muzikantų rankose kanklės, smuikas, armonika, būgnas – lietuviški kapelų instrumentai. Kitose skulptūrose išdidusis Neptūnas globoja Nemuno žveją, žvelgia Dainų karalius, Angelas skrenda trimituodamas gerąją naujieną.

2023 m. Birštono kurorto bendruomenė, bendradarbiaudama su Birštono turizmo informacijos, Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro darbuotojais ir kitais partneriais, įgyvendino LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Birštoniečių sveikatai ir bendrystei“. Jo metu įrašytos dainos, kiekvienai skulptūrai sukurtas garso įrašas, kurio galima klausytis nuskenavus QR kodą, išspausdintą ant lentelių, įrengtų prie skulptūrų. Tokiu būdu 10 medinių skulptūrų ne tik savo vaizdu atspindi liaudies dainas, bet iš tikrųjų „uždainavo“. Atgijusios medžio skulptūros naujai ir įdomiai pristato šią erdvę. Kviečiame čia įdomiai praleisti laiką, vesti edukacijas vaikams, darželinukams, moksleiviams.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė
Atgal