Atgal

Aštrusis kalnas (Šilėnų piliakalnis)

piliakalniai

Šilėnų piliakalnis (Aštrusis Kalnas) įrengtas aukštumos kyšulio PR krašte. Aikštelė ovali, pailga ŠV–PR kryptimi, 25x20 m dydžio. Jos ŠV pusėje yra 0,5 m aukščio, 9 m pločio pylimas, kurio išorinis 2 m aukščio šlaitas leidžiasi į 10 m pločio griovio vietą; už jo yra 15 m pločio, 0,3 m aukščio greičiausiai natūralus kauburys, primenantis nuskleistą pylimą. Šlaitai statūs, 12 m aukščio. Piliakalnio vieta buvo užmiršta ir piliakalniu pradėtas vadinti 50 m į V esantis aukštumos kyšulys be piliakalnio požymių. Piliakalnis apaugęs pušimis su tankiu krūmų pomiškiu. 

Piliakalnis datuojamas I tūkst.

Žmonės pasakoja... Kam buvo naudojamas piliakalnis archeologai dar netyrinėjo, bet žmonės bando spėti pagal surastus radinius V. Palionio sodyboje (Šilėnų kaime) rastame pilkapyje. Būtų galima radinį sieti su jotvingiais, bet tai turėtų pasakyti archeologai. Radinys neišliko ir archeologai jo negali apžiūrėti. Gaila, nebuvo nufotogafuotas ir dabar tik liko žmonių pasakojimuose. 

Pasiekiamas Nemajūnų–Vėžionių keliu prieš Šilėnus, miške esančios laukymės pradžioje pasukus į dešinę (P), 1,5 km pavažiavus iki nebegyvenamos sodybos (yra 100 m į Š nuo jos ūkinių pastatų, miške, einant tarp dviejų kalvų esančia griova (yra priekyje).

Literatūra: „Lietuvos piliakalniai. Atlasas. I tomas“, sudarytojai Baubonis Z.,  Stončius D., Šatavičius E., Zabiela G.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė
Atgal