Birštone per žiemos šventes laukiama svečių, atvykstantiems – interaktyvi automobilių stovėjimo vietų sistema

2022/12/22 Kultūra

Likus vos keletui dienų iki didžiųjų metų švenčių pradžios – Kalėdų ir Naujųjų metų – Birštone laukiama didelio turistų srauto.

Kurorto verslininkai skaičiuoja, kad gruodžio mėnesį viešbučiuose ir SPA centruose užimtumas siekia virš 70 procentų, tačiau vietos Naujųjų metų sutikimui sparčiai tirpsta, o kai kur jų nebėra. Svečius Birštonas pasitinka ir dar viena naujove – interaktyvia automobilių stovėjimo vietų sistema Nemuno krantinėje. 

Susiruošusių žiemos šventėms atvykti į Birštoną laukia patogi naujovė – išmani automobilių stovėjimo vietų sistema, nusidriekusi per Algirdo gatvę, esančią Nemuno krantinėje. Naujose nemokamose stovėjimo vietose stovi švieslentės, kuriose realiu laiku rodomos laisvos ir užimtos automobilių stovėjimo vietos. Šią informaciją galima stebėti ir interaktyviame žemėlapyje Birštono kurorto programėlėje „Birštonas“ bei Savivaldybės ir Turizmo informacijos centro interneto svetainėse: www.birstonas.lt ir www.visitbirstonas.lt. Interaktyvaus žemėlapio nuoroda išmaniuosiuose telefonuose kol kas veikia „Android“ operacinėje sistemoje, o po sistemos patvirtinimo bus prieinama ir „iOS“ vartotojams. Informacija nuorodoje atnaujinama kas dvi minutes.

„Tokia automobilių stovėjimo vietų stebėjimo sistema yra kol kas vienintelė Lietuvos kurortuose. Be to, netrukus interaktyvus automobilių stovėjimo vietų žemėlapis bus plečiamas ir veiks daugelyje kurorto gatvių“, – sako Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Edvardas Citvaras.

Birštonas svečius pasitinka ne tik atsinaujinusia miesto infrastruktūra, bet, tradiciškai, šventinių renginių ir pasiūlymų gausa. Kurorte visą gruodį vyksta parodos ir spektakliai, skamba kalėdiniai koncertai. Vienas tokių  – ansamblio „Lietuva“ naujametis koncertas „Mes – Lietuva!”. Merūno Vitulskio gerbėjai paskutinį metų vakarą galės praleisti kartu su gražiausiomis atlikėjo dainomis net dviejuose koncertuose „Atvira širdimi“.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė teigia, kad gruodžio mėnesį apgyvendinimo sektoriuje didesnio kainų šuolio nėra. „Kurorte verslininkai kainas stengiasi išlaikyti tokias pačias kaip ir vasarą. Kai kur jos šiek tiek pakilo dėl padidėjusių elektros ir šildymo kaštų, o vidutinė kambario kaina šventiniu laikotarpiu svyruoja nuo 66 Eur iki 169 Eur už naktį. Džiugina tai, kad, pavyzdžiui, „Versmės“ ir „Tulpės“ sanatorijose laisvų vietų Naujųjų metų vakarui jau nebėra“, – pastebi R. Kapačinskaitė.

2023-iuosius metus pasitikti kviečia ir kitos kurorto sanatorijos bei SPA centrai. Šalia gydomųjų, grožio puoselėjimo procedūrų, baseinų ir pirčių laukia ir gausi šventinė programa: nuo gala vakarienių iki specialiai Naujiesiems metams sukurtų degustacinių meniu. Muzikos gurmanams – trankus naujametinis „Drums party šou“ su būgnais, violončelių koncertas, latvių operos tenoro ir žinomų POP muzikos atlikėjų pasirodymai.

Nusprendusiems naujametinį vakarą praleisti vakarieniaujant kurorto restoranuose ir kavinėse  taip pat verta paskubėti. Daugumoje Birštono restoranų ir kavinių staliukai šventinei vakarienei užsakyti iš anksto, dar prieš kelis mėnesius, bet kai kuriuose laisvų vietų dar yra.

Tarpušvenčiu nuo šventinio šurmulio atsikvėpti padės jaukios edukacinės veiklos ir nuostabi Birštono gamta. Kurorto svečiai laukiami gastronominiame „Čiulba Ulba“ maršrute ir degustacinėse vakarienėse. Maršruto dalyvių laukia pažintis su „Birštono kulinarijos istorija“, tarpukario damų ir ponų popietės „arbatėlė“, daug įdomių faktų, užduočių ir staigmenų.
Žvėrinčiaus miške ar Vytauto Jurgio Meškos parke – pėstiesiems pritaikyti maršrutai ir gryno oro vonios. 

Visą Birštono kurorto šventinių renginių ir pasiūlymų programą rasite čia.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė