Atgal

Birštono sakralinis muziejus

muziejus / architektūra / audiogidas

Nuorodos

II 10:00 - 17:00
III 10:00 - 17:00
IV 10:00 - 17:00
V 10:00 - 17:00
VI 11:00 - 17:00
VII 11:00 - 16:00

Buvusios klebonijos pastate įrengtas Sakralinis muziejus kasmet sulaukia vis daugiau piligrimų ir pavienių lankytojų. Ar dėl puikios meno vertybių ekspozicijos, ar dėl nuoširdaus dėmesio kiekvienam lankytojui pabuvojusieji čia vizitą pavadino „tikru poilsiu sielai ir minčių atgaiva“. Legendinis lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius pareiškė, kad šis muziejus skirtas meilei.

Dabartinio muziejaus pastatas iš išorės atrodo kuklus medinukas su etnografiniai papuošimais. Tačiau viduje puikiai įrengtos vertingos istorinės, religinės ir meno ekspozicijos.

Nuo 1956 m. čia dvejus metus gyveno palaimintasis arkivyskupas Teofilius Matulionis. Jo atminimui skirti du kambariai, kuriuose eksponuojami ne tik vyskupo atributai, bet ir šešiolika įkalinimo metų sovietų kalėjimuose menantys daiktai. „Šviesos spinduliais“ nepalaužiamas kankinys vadino savo rožinį, pagamintą iš duonos, ir ranka rašytą maldaknygę. Juos apžiūrėję, galėsite edukacinės programos metu patys pasigaminti rožinį iš duonos klausantis pasakojimų apie kunigą, kurį net kalėjimo prižiūrėtojai pavadino tikru žmogumi, o KGB agentai numatė, kad jis gali būti paskelbtas šventuoju.

Ypatingo dėmesio sulaukia medinių spalvingų liaudies menininkų drožtų skulptūrėlių ekspozicija. Dauguma jų sukurtos Žemaitijoje XIX a. Menotyrininkai juose įžvelgia pagonybės elementų, o UNESCO lietuvišką dievdirbystę įtraukė į nematerialaus paveldo sąrašą.

Muziejuje eksponuojami ir itin aukšto meninio lygio bažnytinės tapybos darbai, ritualiniai indai iš Nacionalinio dailės muziejaus fondų. Piligrimai ilgiau užsibūna šventųjų relikvijoms skirtoje salėje.

Antrajame muziejaus aukšte vyksta renginiai, nuolat keičiamos meno parodos.

Rekomenduojame apsilankymui muziejui skirti bent valandą. Edukacines programas, skirtas kankinystės temai arba meduolių kepimui, žvakių gamybai, liaudies meno pažinimui būtina užsisakyti iš anksto.

Atvykti patogu automobiliu, jį galima palikti šalia stovėjimo aikštelėje.

Lankytojo bilieto kaina – 2 Eur, lankytojo bilieto kaina apsilankymui Birštono sakraliniame muziejuje ir Birštono muziejuje – 3 Eur.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė
Atgal