Atgal

Živilės Kropaitės–Basiulės knygos pristatymas

susitikimas
Nemokamas
Renginio data
2023-03-17 19:00 Iki 20:30

apie

Birštono kurhauze vyks LRT žurnalistės Živilės Kropaitės-Basiulės knygos „#fainiausia pasauly močiutė: anūkė klausia apie karus ir sąžinę“ pristatymas, kuriame kartu dalyvaus ir savo autorines dainas atliks LRT žurnalistė Aistė Plaipaitė.
Ž. Kropaitės-Basiulės knygos apie jos močiutę, partizanų ryšininkę ir politinę kalinę Oną Butrimaitę-Laurinienę pradžia – Facebooko įrašuose. #fainiausiapasaulymočiutė puslapyje žurnalistė dalijosi ir tebesidalija dialogų nuotrupomis, kupinomis močiutės išminties ir jumoro. Apie ypatingojo režimo lagerį Taišete, Irkutsko srityje, tremtį ir mirtininkų kalėjimą Krasnojarske Živilė girdėjo nuo mažumės, būdama mokinė redagavo senelės atsiminimų užrašus, kol pribredo laikas visa sudėti į knygą. Močiutės gyvenimo istoriją Ž. Kropaitė-Basiulė pasakoja iš žmogaus, užaugusio nepriklausomoje Lietuvoje, perspektyvos.
„Tai tikrų tikriausias aukštaitiškas epas – daug realių istorijų, lyrizmo ir humoro. Bet svarbiausia, kad močiutės Onos ir jos anūkės Živilės dėka iki skausmo žinoma ir šiurpi XX a. vidurio Lietuvos praeitis nelieka užspausta kančioje ar keršto sąskaitose – mūsų mažų negandėlių amžiuje toji praeitis kalba apie nepalaužiamą žmogiškumą, optimizmą ir nesuvaidintą patriotiškumą.“ konstatuoja – istorikas Norbertas Černiauskas. 
Renginyje muzikuos žurnalistė Aistė Plaipaitė, kurios senelis Pranas Plaipa buvo nuteistas už antitarybinių atsišaukimų rašymą bei platinimą ir išvežtas kalėti į Intą. Tad mūsų laukia įtempto diskurso susitikimas su LRT žurnalistėmis apie karus, žmogiškumą, humoro galią, tikėjimą, šiuolaikines realijas sovietinių prisiminimų kontekste. Maloniai kviečiame.