Atgal

Paroda Lietuvos spaudos fotografija'2024

parodos
Nemokamas
Renginio data
2024-06-10 Iki 2024-07-06

apie

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2024“, kurioje kviečiame jus susipažinti su geriausiais praėjusių metų spaudos fotografų kadrais, atkeliauja į Birštoną. Tai jau dvidešimt trečiojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ finalininkų darbų parodą. Šiemet kompetentinga tarptautinė vertinimo komisija kruopščiai įvertino per 3 000 darbų, pateiktų į 10 profesionalams skirtų kategorijų. Tarp gerbiamų komisijos narių – profesionalūs fotografai Damian Chrobak (Lenkija), Svetlana Batura (Lietuva), Eero Vabamägi (Estija), Renaldas Malychas (Lietuva) ir poetas, literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiasis redaktorius Antanas Šimkus. Šįkart dešimtį profesionaliems fotografams skirtų konkursinių kategorijų papildė nauja “Atvira kategorija”, skirta fotografijos studentams bei entuziastams. Ši kategorija taip pat sulaukė nemažo dalyvių dėmesio – darbus pateikė arti 40 pradedančiųjų fotografų iš visos Lietuvos. „Atvira kategorija“, eksponuojama šalia profesionalų darbų skatina dinamišką dialogą, atskleidžiantį įvairialypį Lietuvos vizualinės žurnalistikos kraštovaizdį.
Be pagrindinės konkurso programos, parodoje pristatoma speciali retrospektyva, kurią kartu kuruoja LŽS Lietuvos spaudos fotografų skyrius ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Ši parodos dalis lankytojams leidžia per fotožurnalistikos prizmę pažinti 20 Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų. Tai unikali galimybė pamatyti kultūrinius, socialinius ir visuomenės mąstymo pokyčius. Laisvas judėjimas ES suteikė lietuviams daugybę galimybių. Jaunoji karta, greitai prisitaikiusi prie globalėjančio pasaulio, ėmėsi tarptautinių kelionių ir kultūrinių mainų. Šis naujai atrastas mobilumas paskatino atvirumo ir platesnės pasaulėžiūros dvasią. Jis suteikė postūmį naujovėms ir verslumui, nes lietuviai grįžo namo su naujomis idėjomis ir pasauline perspektyva, norėdami prisidėti prie savo šalies augimo. ES dėmesys žmogaus teisėms ir socialiniam teisingumui taip pat atsispindi besikeičiančioje šalies socialinėje dinamikoje. Šios nuotraukos liudija Lietuvos ir jos žmonių augimą bei kaitą europietiškos šeimos sudėtyje – tai adaptacijos, veržlumo ir drąsiai savo vietą pasaulinėje arenoje užimančios tautos istorijos pasakojimas.
Jau daugiau nei du dešimtmečius vykstantis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ skleidžia atsakingo vizualinio pasakojimo kultūrą šalyje. Jis skatina fotografus tobulinti meistriškumą, mokytis vieniems iš kitų. Tad kviečiame jus apžiūrėti parodą „Lietuvos spaudos fotografija 2024“, kuri Birštono kultūros centre bus eksponuojama iki liepos 6 dienos. Vėliau paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus.