Atgal

Muzika Laisvei

koncertai
Renginio kaina
16.39
Renginio data
2023-08-01 19:00 Iki 20:30

apie

Muzikuos Darius Mažintas (fortepijonas).
Programoje: Fryderyko Chopino Noktiurnai, Valentino Silvestrovo fortepijoninis ciklas „Naivi muzika“, George´o Gershwino „Žydroji rapsodija“.
Vaizdo projekcijos iš koncerto Irpynėje (Ukraina).

2022 m. balandį rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus sūnaus filantropo Dmitrijaus Kanovičiaus įkurtas Kanados labdaros fondas „Looking at the Stars“ surengė unikalų pianisto Dariaus mažinto koncertą Ukrainoje – Rusijos agresorių nuniokotoje Irpynėje. „Mūsų misija – sugrąžinti viltį ir orumą juos praradusiems. Tiems, kuriems to labiausiai reikia ir kurie mažiausiai to tikisi“, – sakė D. Kanovičius. Tad ir pianisto rečitalyje skambanti subtili lenkų kompozitoriaus Fryderyko Chopino fortepijoninė lyrika simboliškai įprasmina laisvės siekiamybę.
Dariaus Mažinto skambinimas fortepijonu siejamas su ekspresyvumu, emocionalumu ir subtilumu. Pianistas pasižymi unikalia interpretacija, netikėtais niuansais ir savitais muzikiniais įvaizdžiais. D. Mažintas yra pelnęs įvertinimų tarptautiniuose konkursuose, kviečiamas muzikuoti festivaliuose, koncertuoja su įvairiais orkestrais ir pripažintais Lietuvos bei užsienio atlikėjais. Taip pat jis yra edukacinių muzikos projektų autorius, labdaringų koncertų organizatorius ir kultūrinių institucijų steigėjas.