Atgal

DUO ANDERSSON

koncertai
Renginio kaina
6.20 - 11.20
Renginio data
2024-07-29 19:00 Iki 20:30

apie

DUO ANDERSSON (Julija Andersson, smuikas ir Paulius Andersson, fortepijonas) pristato programą, kurioje skambės ryškiausi opusai smuikui ir fortepijonui. Koncertą duetas pradės klasicizmo genijaus Liudwigo van Beethoveno šeštąja sonata smuikui ir fortepijonui, laikoma vienu iš kamerinės muzikos repertuaro perlų. Duo Andersson taip pat atliks ir prancūzų impresionisto Claude'o Debussy sonatą smuikui ir fortepijonui. Tai paskutinis kompozitoriaus kūrinys, sukurtas 1917-aisiais, kai Europa buvo panirusi į Pirmojo pasaulinio karo chaosą ir ekonominius sunkumus. Tačiau šis trumpas trijų dalių kūrinys nuolat besikeičiančiomis nuotaikomis išsiveržia į užburiantį gyvo ritmo, mirgančių spalvų ir nostalgijos pasaulį, kurį gaubia tyli rudeniška atsisveikinimo atmosfera. Vakaro pabaigoje nuskambės dar vienas šedevras – Césaro Franco Sonata smuikui ir fortepijonui, kuri laikoma viena gražiausių kada nors parašytų sonatų šiai sudėčiai. C. Franckas kūrinį parašė 1886 m. kaip vestuvių dovaną smuiko karaliumi vadintam Eugene‘ui Ysaÿe, tad džiugioji ir jausmingoji sonata užbaigs vakarą optimistine gaida.

Duo Andersson 2019 metais įkūrė žinomi jaunosios kartos Lietuvos muzikai – smuikininkė Julija Andersson ir pianistas Paulius Andersson. Nuolat propaguojantis lietuvišką muziką užsienyje, duetas siekia pristatyti retai atliekamus kūrinius ir konceptualias programas tarptautinei publikai. Duo Andersson mokėsi pas žinomus kamerinės muzikos pedagogus – Indrę Baikštytę, Audronę Vainiūnaitę, Avedis Kouyoumdjian, Johannesą Meissl ir kitus. 2024 m. duetas tapo „International Masters Competition“ (Varšuva, Lenkija) Grand Prix lauretais, 2023 m. tarptautiniame Luigi Nono kamerinės muzikos konkurse (Turinas, Italija) apdovanotas III premija, o 2022 m. Tarptautiniame Stasio Vainiūno kamerinės muzikos konkurse (Vilnius, Lietuva) – diplomu ir publikos prizu.

Julija ir Paulius nuolat koncertuoja ir kaip solistai su Baltijos ir Europos orkestrais. Iš žinomos pianistų dinastijos kilęs P. Anderssonas yra 16 tarptautinių pianistų konkursų laureatas. J. Andersson yra ansamblio NICO narė, su kuriuo koncertavo prestižinėse koncertų salėse – Weill Recital Hall, Carnegie Hall (Niujorkas, JAV, 2023), Tonhalle Zurich (Šveicarija, 2024), St. Martin-in-the-Fields (Londonas, Jungtinė Karalystė) ir kt.