Nuo 2013 iki 2018 metų gyvenimo kokybė labiausiai pagerėjo Birštone

2021/11/26 Naujienos

LR finansų ministerijos tinklapyje lietuvosfinansai.lt pateikiamas gyvenimo kokybės indeksas, kurio rodiklius galima palyginti tarpusavyje, pamatyti jų pokyčius nuo 2013 iki 2018 metų.

Gyvenimo kokybės indeksas sudarytas iš 38 rodiklių 6 srityse: materialinės gyvenimo sąlygos; gyventojų verslumas ir verslo konkurencingumas; sveikatos paslaugos; švietimo paslaugos; demografinis, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas; viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas. Visi rodikliai yra konvertuoti taip, kad būtų galima palyginti tarpusavyje. 
Lietuvosfinansai.lt duomenimis, nuo 2013 iki 2018 metų bendra situacija labiausiai pagerėjo Birštone, Ignalinoje, Šalčininkuose, Prienuose ir Trakuose. Mažiausias progresas fiksuotas Zarasuose, Vilniuje, Kazlų Rūdoje, Varėnoje ir Visagine.
Vertinant bendrai, 2018 metais pirmoje vietoje Lietuvoje (šalies vidurkis 0,48) buvo Vilniaus miesto savivaldybė (0,87), antroje vietoje Klaipėdos miestas (0,71), trečioje – Kauno miestas (0,7), ketvirtoje – Birštonas (0,68), penktoje – Neringa (0,65).
Nors Birštono savivaldybė yra viena iš mažųjų Lietuvos savivaldybių, bet gyvenimo kokybės indekse varžosi su didžiais Lietuvos miestais. Gerą savivaldybės pozicionavimą reitinge ir jos augimą lemia savalaikiai sprendimai viešosios infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos kokybės ir saugumo srityje.
 
Šaltinis: www.lietuvosfinansai.lt Gyventojų kokybės indeksas savivaldybėse

Lyginant šalies kurortus, Birštonas yra pirmoje vietoje, aplenkdamas Neringos, Palangos m. ir Druskininkų savivaldybes.