Birštonas plečiasi: oficialiai atidaromas Lietuvoje analogų neturintis viešbučio ir SPA kompleksas suaugusiems

2021/09/30 Pranešimas spaudai

Birštonas toliau didina apgyvendinimo ir SPA paslaugų pasiūlą. Šiandien, kurorte įvyks oficialus viešbučio ir SPA komplekso „Vytautas Ego SPA“ atidarymas. Į objektą „Vytautas SPA“ verslo grupė investavo 8 mln. eurų.

„Nauji, išskirtiniai, apgyvendinimo ir SPA paslaugas teikiantys objektai augina ir praturtina Birštono kurortą. Mūsų vizija – judrus, įvairialypis, šiuolaikiškas kurortas, kuriame turistai visus metus gali rasti ne tik nuostabią gamtą, bet ir aukščiausio lygio paslaugas ir pramogas“, – teigia Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Naująjį kompleksą sudaro viešbutis, autorinių terapijų ir procedūrų SPA erdvė, konferencijų salė, fine dining restoranas „Kitsch’as“ ir hiperbarinės deguonies terapijos centras „Vytautas Oxygen SPA“. 

„Siekiame ne įsitvirtinti esamoje verslo sferoje, o sukurti naują nišą. Todėl sukūrėme išskirtinį ir nestandartinį viešbučio ir SPA kompleksą, į kurį priimami tik suaugusieji (N-21), – pasakoja „Vytautas SPA“ verslo grupės vadovas Vytas Brusokas. –  Tokia interjero, architektūros ir pakraipos visuma Lietuvoje yra naujovė, neturinti analogų.“

Ryškų ir spalvingą interjerą su komanda kūrė interjero architektė Viktorija Puodžiūtė. Viešbučio interjere vyraujančios šio amžiaus pradžios art deco linijos persipina su idėjomis, kurios būdingos postmodernistinei „Memphis“ grupei.

„Užsakovų užduotis mums skambėjo kaip svajonė. Jie sakė: „Darykite ką norit!“ – prisimena V. Puodžiūtė. –  Nebijojome išsišokti. Norėjosi sukurti kitokias, įkvepiančias ir atpalaiduojančias erdves. Tokias, kuriose žmonės jaustųsi galintys dūkti ir kvailioti. Rezultatas – ryškų sapną primenantis kontrastų pasaulis. Žmonės sako, kad tai – sapnas, į kurį norisi grįžti.“

Komplekso fine dining restorane „Kitsch’as“ autorinį meniu kuria komanda, kuriai vadovauja Lietuvoje pripažintas virtuvės šefas Darius Dabrovolskas ir šefo padėjėjas Erikas Janerikas, tarptautiniame jaunųjų virtuvės meistrų čempionate „International Young Chefs Challenge“ Kinijoje iškovojęs bronzos medalį. Moderniąją gastronomiją jie ir komanda derina su klasikinės virtuvės sprendimais taip sukurdami naujus netikėtus skonius.

„Mes – kičas gerąja šio žodžio prasme, –  „Kitsch’ą“ apibūdina restorano vadovas Žilvinas Byčius. –  Tai, kas nesuderinama, pas mus neatsiejama. Tai, kas nelogiška, mūsų restorane neišvengiama. Esame nedideliame Birštone, bet mūsų ambicijos ir įsipareigojimai svečiams nenusileidžia geriausiems šalies restoranams. Jau šiandien esame verti geriausiųjų radaro. Augsime iki prestižinės „Michelin“ žvaigždutės.“

Hiperbarinės deguonies terapijos centre „Vytautas Oxygen SPA“ veikia vienintelė tokio tipo dešimtvietė hiperbarinės deguonies terapijos kamera Baltijos šalyse. Ši kamera – hermetiška patalpa. Joje svečiai su sandariomis veido kaukėmis per uždaro kontūro deguonies tiekimo sistemą kvėpuoja 

grynu medicininiu deguonimi. Oras barokameroje suslegiamas iki 2,5 atmosferų slėgio, kuris prilygsta slėgiui 10 metrų gylyje po vandeniu.

„Tokie seansai organizmą maksimaliai prisotina deguonimi. Tai padeda gydant daugiau nei 30 skirtingų susirgimų ir traumų, –  pasakoja „Vytautas SPA“ medicinos centro vadovas Mantas Jurkonis. – Seansai regeneruoja, gerina savijautą ir pristabdo senėjimo laikrodžius. Nerkite! Investuokite į savo sveikatą šiandien.“

1983 m. pradžioje Birštone legendinis architektų duetas Aušra ir Romualdas Šilinskai pradėjo statyti vandens ir purvo gydyklą. Tačiau bėgant metams pastatas virto griuvėsiais. 2013-aisiais idėja atgimė kaip vienas didžiausių Lietuvos Nepriklausomybės laikų lietuviškų rekonstrukcijos projektų. Tai – 2016 m. duris atvėrę vieninteliai Baltijos šalyse aktyviųjų mineralų SPA namai „Vytautas Mineral SPA“. Į juos buvo investuota 20 mln. eurų.

Šios ir kitos investicijos ėmė formuoti naują kurorto veidą ir didinti turistų srautus. Toliau besikeičiantis Birštonas yra atviras šiuolaikiškiems poilsio ir SPA paslaugų objektams. Netolimoje ateityje „Vytautas SPA“ verslo grupė investuos į Birštono poilsio namų kvartalą, grožio klinikas, vandens pramogų parką ir kitus nekilnojamojo turto objektus.