Birštonas laukia pacientų pokovidinei reabilitacijai

2021/02/11 Pranešimas spaudai

Trys Birštono sanatorijos „Eglės sanatorija“, „Tulpės“ ir „Versmė“ reabilitacijai jau priima pacientus po vidutinės ar sunkios „Covid-19“ ligos formos. Tokiems pacientams rekomenduojamas 5-14 dienų reabilitacijos laikotarpis. Reabilitacija po vidutinės ar sunkios „Covid-19“ ligos skirta asmenims, kurie yra pasveikę po ligos, nekarščiuoja, nevartoja antipiretikų bei turi gydytojo patvirtintą pažymą apie pasveikimą.

Pasak „Eglės sanatorijos“ komunikacijos specialistės Rūtos Daunoravičiūtės, atvykti galima sanatorinio gydymo programai. „Gydytojas konsultacijos metu individualiai parenka ir pritaiko geriausiai tinkančias procedūras bei reikalingus tyrimus. Tiesa, kol galioja patekimo į kitas savivaldybes apribojimas, norintiems atvykti reikalingas šeimos gydytojo siuntimas. Mūsų užsakymo skyriaus darbuotojai mielai paaiškins, ko imtis, kad klientas galėtų atvykti sveikatintis nepažeisdamas tuo metu galiojančių Vyriausybės reikalavimų“, –  teigia Rūta Daunoravičiūtė.

„Tulpės“ sanatorijos programos parengtos atsižvelgiant į PSO rekomendacijas, Lietuvos reabilitologų, psichologų, psichoterapeutų draugijų pasiūlymus. Rekomenduojama gydymosi trukmė nuo 7 iki 14 parų. Programą sudaro trijų kartų speciali subalansuota dietinė mityba bei apgyvendinimas vienviečiame kambaryje bei gydytojo reabilitologo konsultacija, kurios metu įvertinus paciento sveikatos būklę bus sudaromas gydymo planas su 4 procedūromis į dieną, paskirti kiti papildomi tyrimai ir specialistų konsultacijos. Pacientas atvykdamas privalo atsivežti medicinos dokumentų išrašą iš šeimos gydytojo arba iš stacionarinės gydymo įstaigos, kurioje gydėsi.

Pasak sanatorijos „Versmė“ direktorės Rasos Noreikienės, sanatorija laukia visų, kurie yra pasveikę po ligos, nekarščiuoja, nevartoja antipiretikų bei turi gydytojo patvirtintą pažymą apie pasveikimą su kodu Z86.18. „Kiekvienam atvykusiam klientui yra atliekamas sveikatos būklės įvertinimas, reabilitacijos procedūros parenkamos pagal esamą paciento sveikatos būklę, atsižvelgiama į gretutines ligas“, – teigia sanatorijos „Versmė“ direktorė Rasa Noreikienė.

Visos sanatorijų programos yra pritaikytos asmenims, kurie jaučia liekamuosius reiškinius po persirgtos infekcijos. Programos apima plaučių, rijimo, kalbos, miego, raumenų ir kognityvinių funkcijų atstatymą, judėjimo sistemos sutrikimų, rankų drebėjimo, nuovargio, nerimo, įtampos, nuotaikų svyravimo ir galvos  skausmo šalinimą bei emocinės būsenos stabilizavimą.

***
Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas
Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius. 
Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo. 
Kontaktams:

Birštono savivaldybės administracija
Tel. (8 319) 65 555
El. p. [email protected]
www.birstonas.lt