Lietuva įtraukta į sveikatinimo žemėlapius pacientams iš Vokietijos

2023/03/01 Verslas

2023 m. kovo mėn. 1 d. Nacionalinė tarpvalstybinių sveikatos priežiūros paslaugų organizacija Vokietijoje „EU-Patienten“ paskelbė oficialiai išleidusi rekomendacijas Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo organizacijoms dėl sveikatinimo paslaugų Lietuvos kurortuose – pacientams iš Vokietijos bus siūloma kompensuoti sveikatinimo paslaugas Lietuvos sanatorijose.

Lietuvos kurortuose veikiančios sanatorijos, jų paslaugų kokybės lygis atitinka Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo įstaigų keliamus reikalavimus.

„Tai ypatingai svarbi ir reikšminga žinia Lietuvai, kuri šio pripažinimo siekė jau eilę metų. Pagaliau ir mūsų šalis yra įtraukta į Europos sveikatos turizmo žemėlapius, kas yra nepaprastai svarbu žinant mūsų sanatorijų įdirbį, požiūrį į kokybę, personalo kompetenciją. Klausimas dėl Vokietijos ligonių kasų yra labai svarbus tiek kurortams, tiek sanatorijoms, jis buvo keliamas jau labai ilgą laiką, todėl džiugina, kad po vertinimo procedūrų turime žalią šviesą dirbti su Vokietijos privalomojo sveikatos draudimo organizacijomis“ – pastebi Lietuvos kurortų asociacijos prezidentė Nijolė Dirginčienė.

Lietuvos kurortinis gydymas ir sveikatinimas yra viena iš didžiausią potencialą turinčių turizmo sričių. Lietuvos kurortai su juose veikiančiomis sanatorijomis, sveikatinimo įstaigomis yra ypač gerai vertinami ir žinomi visoje Europoje. Pernai metais net 38 proc. visų Vokietijos piliečių nakvynių praleista būtent mūsų šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose.

Vokietijos turizmo rinka itin svarbi Birštono kurortui. 2022 m. Vokietijos turistai užėmė beveik 14 proc. užsienio šalių rinkoje, o vidutinė viešnagės trukmė – 8,8 nakvynių.

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė