Lapkričio 17-19 dienomis Birštone varžysis jėgos sporto entuziastai

2023/11/16 Birštone

Lapkričio 17–19 dienomis Birštono sporto centras kartu su Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) jėgos sporto entuziastus kviečia stebėti Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatą.

Tokio lygio varžybos Lietuvoje organizuojamos jau ne pirmą kartą – auga tiek varžybų lygis, tiek ir atvykstančių joje dalyvauti atletų profesionalumas.

Varžybose atletai susirungs jėgos trikovės (pritūpimas, štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka), atskirai štangos spaudimo gulomis, dvikovės (štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka), atskirai mirties traukos bei bicepso lenkimo rungtyse. Varžybų metu sportininkai bus skirstomi į atskiras divizijas bei kategorijas pagal naudojamą inventorių, lytį ir amžių.
Ant varžybų platformos išvysime stipriausius jėgos sporto atletus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Šiaurės Airijos bei Švedijos. Lietuvai atstovausiančių atletų bei trenerių ir jų pasiekimų sąrašas įspūdingas – tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunimo kategorijose žiūrovai išvys ne vieno Lietuvos ir aukštesnius rekordus nuolat gerinančio atleto pasirodymą, o ant štangos uždėti svoriai bei juos keliančių atletų treniruoti kūnai privers aiktelėti ne vieną žiūrovą. Svarbu paminėti, kad varžybose dalyvaus ir neįgalieji sportininkai. 

Jėgos sportas pasaulyje itin populiarus

Auga jis ir Lietuvoje, o tėvynei net tarptautinėje arenoje atstovauja ne vienas sportininkas. Štai naujausias ir ryškiausias laimėjimas – federacijos prezidento Deivido Kasulio iš legendinio „Arnold Classic“ turnyro parvežtas auksas bei pagerintas ne vienas rekordas. Sportininkas (į pergales vedantis ir savo treniruojamus atletus) pritūpė su 300 kilogramų (Lietuvos rekordas), paspaudė nuo krūtinės 190 kg (Lietuvos rekordas jo svorio kategorijoje) bei pakėlė 285 kilogramus, iš viso 775 kilogramus (Lietuvos rekordas).
„Džiaugiuosi, kad Birštonas tokio tipo didžiausiam renginiui šiais metais Lietuvoje pasirinktas neatsitiktinai. Europos aukšto meistriškumo atletai žino, kad turime aukščiausius reikalavimus atitinkančią sporto infrastruktūrą. Taip pat planuojame, kad toks renginys taps tradiciniu Birštone“, – džiaugiasi Birštono sporto centro direktorius Giedrius Gustas. 

Tarptautinė trikovės federacija – nepriklausoma organizacija, sukurta populiarinti jėgos sportą bei remti sportininkus, demonstruojančius aukštus rezultatus. Vienos iš svarbiausių federacijos vertybių – pozityvumas bei aukšto lygio varžybų organizavimas. Federacija ypač didelį dėmesį skiria sportininkams, jų komfortui bei adekvačiam atlygiui už pademonstruotus rezultatus varžybose. 

RENGINIO PROGRAMA:
Lapkričio 17 d. (penktadienis) 
10:00-13:00 – varžybos (moterys ir vyrai - trikovė su bintais)
13:00-13:30 – apdovanojimai
14:00-17:00 – varžybos (moterys ir vyrai – trikovė su antkeliais)
17:00-17:30 – apdovanojimai
Lapkričio 18 d. (šeštadienis)
10:00-14:00 – varžybos (vyrai U75-U82.5 kg; U90 kg kategorijos – trikovė su antkeliais)
14:20-18:00 – varžybos (vyrai U100 kg; U110-140 kg. kategorijos – trikovė su antkeliais)
18:00-18:30 – apdovanojimai
Lapkričio 19 d. (sekmadienis)
10:00-14:30 – varžybos (vyrai, moterys – dvikovė; štangos spaudimas; mirties trauka; bicepso lenkimas)
14:30-15:00 – apdovanojimai, varžybų pabaiga

Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatas vyks Birštono sporto ir sveikatingumo centre (Kęstučio g. 14).

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė