Birštono apžvalgos bokštas švenčia sukaktį: 5 metų proga – iššūkis bėgikams

2024/07/10 Kultūra

300 laiptelių, 55 metrai aukščio ir kvapą gniaužiantys Nemuno kilpų vaizdai – tokią dovaną lankytojams kaskart įteikia aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas.

Birštone stovintis lankytinas objektas šiemet švenčia penkerių metų sukaktį, o šia proga pirmą kartą organizuojamos ir bėgimo į bokštą varžybos.  

2019 m. Birštone, Nemuno kilpų regioniniame parke ant Škėvonių gūbrio, iškilo aukščiausias Lietuvoje, 55 metrų apžvalgos bokštas. Iki tol Nemuno kilpų kraštovaizdis lankytojams buvo matomas pakilus tik oro balionu ar parasparniu. Bokštas išsiskiria savo dizainu, kurio metalinė konstrukcija „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais ir primena koplytstulpį arba varpinę. 

„Kad galėtumėte Birštoną pamatyti iš paukščio skrydžio, teks kopti 300 laiptelių iki 45 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės. Džiaugiamės, kad bokštas ir po penkerių metų lankytojams išlieka patrauklus. Kiekvienais metais į jį užlipa vis daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Bokštas, specialiai apšviestas ypatingomis progomis, tampa kurorto švyturiu per valstybines, vasaros ar žiemos šventes“, –  teigia Birštono turizmo informacijos centro vadovė Rūta Kapačinskaitė.  

2022 m. pabaigoje apžvalgos bokšte buvo įrengta monitoringo sistema – sensorinė švieslentė, fiksuojanti augantį lankytojų srautą. 2023 m. jame lankėsi beveik 127 tūkstančiai lankytojų. Įpusėjus 2024-iesiems, bokšte jau pabuvojo arti 55 tūkstančių lankytojų, o vien birželio mėnesį Birštono panorama mėgavosi 15 tūkstančių turistų. 

Liepos 11 d. apžvalgos bokštas-karalius mini penkerių metų sukaktį, tad jo atidarymo proga pirmą kartą organizuojamos 300 laiptelių bėgimo varžybos. Penktadienį, liepos 12 d., 18 val., varžybose startuos dvi amžiaus grupės: 12-17 metų jaunuoliai ir suaugusieji (nuo 18 metų). Renginio organizatoriai, Birštono sporto centras, kviečia registruotis visus, kas nori sau mesti iššūkį ne tik užkopti į aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje, bet ir užbėgti į jį. Įveikusiems distanciją bus įteikti atminimo medaliai, suvenyrai, nugalėtojams – taurės. 
    
Daugiau informacijos: https://birstonosportas.lt/begimo-varzybos-i-birstono-apzvalgos-boksta/

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!

Rašyti atsiliepimą

Rašyti atsiliepimą

Vykdoma...
Tęskite su „Facebook“
Vardas
Tema
Žinutė