Atgal

Vilijos Čiapaitės akvarelės darbų paroda „Prakalbintoji“

Nemokamas
Renginio data
2022-02-12 Iki 2022-03-12

apie

Parodos atidarymas vasario 12 d. 15:00 val.

Esu Vilija Čiapaitė. Gimiau Kalvarijoje, daugiavaikėje šeimoje.

Nuo vaikystės buvau smalsi ir viską troškau išbandyti savo kailiu. Mokiausiu tuometinėje Kalvarijos Br. Pušinio vidurinėje mokykloje, kur piešimo mokytoja Mičiulienė mokė piešimo pradmenų. Tai tiek ir buvo praktikos…Jau nuo vaikystės bandydavau piešti. Mėgėjiškais piešinukais buvo išmarginti sąsiuviniai, dėl ko dažnai tekdavo aiškintis mokytojams ir dėstytojams.

Gyvenimas taip pakoregavo, kad dirbant laikraščio „Prienų Kronika“ vadybininke ir neetatine korespondente teko paimti pieštuką į rankas. Tuo metu fotoaparatai buvo prabanga, tad vietoje nuotraukų išbandžiau karikatūrų piešimą.  Pirmieji piešiniai buvo atliekami pieštuku. Pasitelkusi fantaziją piešiau žolynus ir laukuose žydinčias gėles.

A.A. poetei Stefai Juršienei iliustravau poezijos knygeles „Rytą vakarą”, „Balandis pūgoje”, „Ir niekas kaip viskas”, „Pūgos gėlė“.

Mano parodos vyko Veiveriuose, Šilavote, Birštone, Prienuose, Zanavykų muziejuje Šakių rajone. . taigi tapydama atsiduriu visiškoje vandens ir dažų galioje. Tai nuostabiausias jausmas, kuomet beregint skleidžiasi žiedlapiai…

Noriu pasidžiaugti, kad piešimas yra gyvenimo dalis. Kalbu savo kalba, nesu mokiusis jokioje meno mokykloje, tad, kaip sakoma, kaip jaučiu, matau, taip perteikiu popieriaus lape…