Atgal

Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatas

sportas
Renginio data
2022-11-18 Iki 2022-11-20

apie

Lapkričio 18-20 d. nuo 11:00 val. Birštono sporto centras drauge su Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) jėgos sporto entuziastus kviečia stebėti Šiaurės Europos jėgos trikovės čempionatą. Tokio lygio varžybos Lietuvoje organizuojamos pirmą kartą ir tai bus didžiausias tokio tipo sporto renginys šiemet. Varžybose atletai susirungs jėgos trikovės, štangos spaudimo gulomis bei dvikovės (štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka) rungtyse.
Tikimasi, kad ant šių tarptautinių varžybų platformos išvysime stipriausius jėgos sporto atletus iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Suomijos, Švedijos, Airijos, Jungtinės karalystės, Ispanijos bei Lenkijos.
Gyvai bus galima išvysti, o galbūt net tvirtą ranką paspausti tokiai sporto legendai kaip Zahir Khudayarov. Lietuvai atstovausiančių atletų ir jų pasiekimų sąrašas – įspūdingas. Tiek vyrų, tiek moterų, tiek jaunimo kategorijose žiūrovai išvys ne vieno Lietuvos ir aukštesnius rekordus nuolat gerinančio atleto pasirodymą. Tai daugiau kaip dvidešimt Lietuvos, Europos ir Pasaulio čempiono štangos spaudimo rungtyje titulų pelnęs Vladimir Agasaryan, rekordininkas Evaldas Černiauskas ar iš tiesų įspūdingą savo svorio kategorijai trikovės tonažą demonstruojantis šiaulietis Andrius Naglius bei kiti.
„Geriausi jėgos sporto treneriai ilgus mėnesius ruošia savo atletus, o pastarieji kasdien spaudžia iš savo kūno, kartais rodosi, neįmanomą. Viskas tam, kad galėtume ne tik Lietuvai, bet šiuo atveju organizuodami jau tarptautinio masto renginį, demonstruoti Europos ir Pasaulio lygio vertus sportininkų pasirodymus. Džiugu, kad įkandin elito normatyvų siekiantiems ilgamečiams sportininkams auga ir perspektyvus jaunimas, ugdomas tokių profesionalų kaip Birštonui ypač puikiai pažįstamas Vidas Blekaitis. Neabejoju, varžybose matysime gausų būrį Vido atletų“ – renginį pristatė Tarptautinės trikovės federacijos prezidentas ir jėgos trikovės treneris Deividas Kasulis.

Apie jėgos sportą
Jėgos sportas pasaulyje itin populiarus ir Lietuvai net tarptautinėje arenoje atstovauja ne vienas sportininkas, tačiau dažnas vis dar nėra net girdėjęs apie tokią sporto šaką. 
Jėgos trikovėje atletai atlieka tris pratimus po tris bandymus kiekvienam: pritūpimas su štanga, štangos spaudimas gulomis ir mirties trauka. Drauge su jėgos trikove, ar atskirai nuo jos sportininkai gali dalyvauti ir vien tik štangos spaudimo gulomis, ar dvikovės (štangos spaudimas bei trauka) disciplinose. Pagal amžių vyrai ir moterys skiriami į jaunimo, atvirąją bei veteranų klases. Taip pat sportininkai skirstomi į atskiras kategorijas pagal kūno svorį, kas leidžia sportininkams varžytis lygiomis sąlygomis.
Tarptautine trikovės federacija (WRPF Lietuva) – nepriklausoma organizacija, sukurta populiarinti jėgos sportą bei remti sportininkus, demonstruojančius aukštus rezultatus. Vienos iš svarbiausių federacijos vertybių – pozityvumas bei harmonija su visomis organizacijomis ir federacijomis bei aukšto lygio varžybų organizavimas. Federacija ypač didelį dėmesį skiria sportininkams, jų komfortui bei adekvačiam atlygiui už pademonstruotus rezultatus varžybose.