Atgal

Scanoramos vasara

kinas
Nemokamas
Renginio data
2022-08-24 Iki 2022-08-26

apie

Scanoramos vasara grįžta į Birštoną!

Programa

Rugpjūčio 24 d.

17:00 
Praktiniai užsiėmimai „Pirmosios pagalbos stotelė“

Veda: Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras
Gyvybę gelbstintys pirmosios pagalbos mokymai. Tinkamas pirmosios pagalbos teikimas – lemtingas, gelbėjant artimųjų ar visiškai nepažįstamųjų gyvybes. Kiekvienas galime padėti, turėdami tinkamas žinias ir žinodami, kaip jas naudoti.
Praktinio užsiėmimo metu sužinosite, ką daryti staigios mirties atveju, praradus sąmonę, užspringus ir kitose sveikatai grėsmingose situacijose. Pademonstruosime, kaip naudoti automatinį išorinio širdies defibriliatorių. Dalyviai galės užduoti klausimus apie pirmosios pagalbos teikimą ar gyvybei pavojingas situacijas – specialistai atsakys ir pademonstruos, kaip jas spręsti.

19:00
Kino filmas „Karo prakeikti“
Rež. Alfred Machin | 50 min. | Belgija | Drama, Istorinis, Karinis
* Gyvą garso takelį kuria pianistė Simona Zajančauskaitė

Rugpjūčio 25 d.

18:00
Praktinis užsiėmimas„Terapiniai būgnai visiems“

Veda: Rasma Kanienė
Tai improvizacinis ir interpretacinis muzikinės raiškos ir pajautos užsiėmimas, skirtas bet kurio amžiaus žmogui, norinčiam patirti ir pajausti ritmo ir gongų garsų galią. Užsiėmime bus naudojami ritminė ir melodinė perkusijos, muzikos terapijos instrumentai.

19:00
Kino filmas „Bergmano sala“
Rež. Mia Hansen-Løve | Prancūzija | Romantinė drama

Rugpjūčio 26 d.

18:00
Sensorinis užsiėmimas-performansas„Paliesk. Užuosk. Išjausk“
Veda: Agnė Ragovskytė – Aleškevičienė
Meditacinė muzika, šviesos efektai, kvapai, paslaptys ir intriga. Čia svarbiausias kūrėjas – tai Jūs ir Jūsų jausmai. Ar išdrįsite keliauti ten, kur jie Jūs ves?

19:00 
Kino filmas „Beibis Nindzė“
Rež. Yngvild Sve Flikke | Norvegija | Komiška drama

Visi seansai ir renginiai nemokami

„Scanorama“ skelbia vasarą: netikėti atostogų scenarijai skirtinguose Lietuvos miestuose

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ antrus metus iš eilės siūlo kultūrinį vasaros kursą –  europietiškas kino atostogas skirtinguose Lietuvos miestuose su renginiu „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino peržiūrų ir jas lydinčių renginių programa praplėtė horizontą ir vasarotojų lauks penkiuose šalies miestuose – Šventojoje (birželio 30 d. – rugpjūčio 11 d.), Biržuose (liepos 4–10 d.), Alytuje (liepos 25–31 d.), Palangoje (rugpjūčio 3–31 d.) ir Birštone (rugpjūčio 24–26 d.).
„Scanorama“ užsibrėžė tikslą paversti europietišką kiną neatsiejama Lietuvos kultūrinio peizažo dalimi ir įtraukti žiūrovus į jo siūlomus nuotykius – kūrybingai pažvelgti į atostogas, atsiverti kultūriniams atradimams ir puoselėti gražias draugystes. „Scanorama“ vertina kokybę, o ne kiekybę, ilgalaikius ryšius, o ne trumpus susitikimus. Įsitikinome, kad šiuos dalykus vertina ir mūsų žiūrovai, todėl šiais metais su džiaugsmu tęsiame europietiško kino odisėją po neatrastas teritorijas“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Mažieji festivaliai: europietiško kino ritmu

„Scanorama“ naujai pažvelgė į kino sklaidą regionuose ir įgyvendino iki šiol nė vieno šalies festivalio ar kino platintojo netaikytą praktiką – „Scanoramos vasara“ pakvietė ne į atskiras filmų peržiūras, bet surengė mažuosius festivalius skirtinguose Lietuvos miestuose. „Scanoramos vasaros“ programa skiria ypatingą dėmesį kiekvieno miesto istorijai ir kultūriniam savitumui, pasiūlydama jam tinkamiausią vasaros akcentą. Filmų peržiūros, naujausių lietuviškų filmų premjeros, susitikimai su žinomais lietuvių kino kūrėjais, meistriškumo dirbtuvės, diskusijos, atgijusios populiarios miestų vietos, FLUXUS akcija ir improvizuotas skambinimas taurėmis bei vieno žiūrimiausių pastarojo meto lietuviškų filmų įkvėptas bėgimas – gyventojų ir šiais metais laukia netikėtos atostogos europietiško kino ritmu.

Kultūrinių atostogų akcentai: išskirtinės asmenybės, dėmesys jaunimui ir naujos kino patirtys

Europietiškų kino atostogų programa Biržuose šiais metais dedikuojama išskirtinėms asmenybėms. „Scanoramos“ įkūrėjai, kinotyrininkei Gražinai Arlickaitei rekomenduojant, šiais metais Mariupolyje rusų karių nužudytam režisieriui ir antropologui Mantui Kvedaravičiui suteiktas Biržų garbės piliečio vardas, o mąžąjį festivalį atvers jo pirmasis ir paskutinysis vaidybinis filmas „Partenonas“. 100-ąsias gimimo metines švenčiančiam miesto spiritus movens, kino kūrėjui, poetui, kino kritikui, archyvarui Jonui Mekui, skrybėlę išradingai kilstelės Ramunės Rakauskaitės dokumentinio filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ pagrindiniai veikėjai – fotomenininkas Arūnas Kulikauskas ir tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalys, kviesiantys atverti savo indaujas ir drauge skambinti taurėmis. Tuo tarpu biržietė Viktorija Akavickaitė kvies į trumpo kino sprintą priešais didįjį ekraną ir pristatys savo prodiusuotų režisierių Jorūnės Greičiūtės ir Andriaus Bartkaus trumpametražių filmų programą.
Lietuvos kultūros sostine tapusiame Alytuje laukia jaunatviška energija alsuojanti filmų programa ir intensyvi meistriškumo dirbtuvių savaitė. 2022 m. paskelbti Jaunimo metais, todėl jaunuosius miesto gyventojus ir svečius kiną skirtingais rakursais kvies pažinti ir tyrinėti žinomi lietuvių kūrėjai – aktorius Lukas Malinauskas, režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, dokumentinio kino režisierės Ramunė Rakauskaitė ir Marija Stonytė, operatorius Narvydas Naujalis.
Šventoji europietiško kino atostogoms atvers centrinę miesto aikštę, paversdama ją kino teatru po atviru dangumi, o romantišką Birštono ir Palangos kurortų atmosferą naujomis kino žiūrėjimo patirtimis praturtins prancūzų režisieriaus ir aktoriaus Alfredo Machino nebylioji juosta „Karo prakeikti“ (1914), kuriai gyvai akompanuos pianistė Simona Zajančauskaitė. Organizatoriai žada ir judresnių pramogų – vietoje nenustygstančios Palangos gyventojos ir vasarotojos galės įsijausti į Andriaus Blaževičiaus „Bėgikės“ gyvenimo ritmą.

Filmai-nokautai ir lietuviškų filmų premjeros

Šių metų „Scanoramos vasaros“ repertuare – pagrindiniuose pasaulio kino festivaliuose pristatyti ir ne vieną apdovanojimą pelnę filmai-nokautai: vokiečio Domino Grafo „Fabianas“, prancūzės Mios Hansen-Løve„Bergmano sala“, vengrės Ildikó Enyedi „Mano žmonos istorija“, islando Valdimaro Jóhannssono „Avelė“, izraeliečio Niro Bergmano „Štai ir mes“, norvego Bento Hamerio „Tarpininkas“, olando Shariffo Korverio „Nedvejok“ ir, žinoma, geriausia 2021 m. Europos komedija – norvegės Yngvild Sve Flikke „Beibis nindzė“.
Lietuviškosios programos akcentais taps Manto Kvedaravičiaus „Partenonas“, Algimanto Puipos „Sinefilija“, Andriaus Blaževičiaus „Bėgikė“, Ramunės Rakauskaitės „Sugrįžę iš Niujorko“ ir Marijos Stonytės „Švelnūs kariai“, kurių premjeros skirtingais metais įvyko „Scanoramos“ festivalyje. Jorūnės Greičiūtės „Užkalbėtojas“ ir „Viskas gerai“ bei Andriaus Bartkaus „Eine Schokoladen Lampe“ nušvies ryškiu lietuviško trumpo metro kino blyksniu, o pagarbą kino istorijai atiduos ir netikėtą jungtį su dabartimi kurs prancūzų režisieriaus bei aktoriaus Alfredo Machino nebylus filmas „Karo prakeikti“ (1914), kuriam gyvai akompanuos pianistė Simona Zajančauskaitė, ir Lietuvos kino centro restauruota Raimondo Vabalo juosta „Birželis, vasaros pradžia“ (1969).

Projektą „Scanoramos vasara“ finansuoja Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos:

Lina Žukauskaitė
Komunikacija
Tel. +370 673 02093
[email protected]