Atgal

Retrosprektyvinė Vedos Martinaitienės darbų paroda „Kelias į save“

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2019-08-18 Iki 2019-09-10

apie

Veda Martinaitienė gimė Vištytyje, nuo 1968 m. gyvena ir dirba Birštone. Baigusi studijas Vilniaus Pedagoginiame institutute pradėjo dėstyti rusų kalbą ir technologijas Birštono gimnazijoje.

Prieš 20 metų atradusi potraukį kūrybai Veda ieškojo savęs įvairi ose technikose: skiautiniuose, makrame, batikoje, karpiniuose ir kituose rankdarbiuose. Vienos pirmųjų išbandytų technikų-simegrafija ir karpiniai. (Simegrafija – tai siuvinėjimas ant popieriaus,  kai visi kuriami ornamentai turi simetrinę ašį.) 1998-1999 metais jos karpiniai buvo publikuojamai žurnale „Rankdarbiai“. 2000 m. ir 2006 m. Birštono miesto biblietekoje yra surengusi savo darbų parodas.

Nuo 2014 m. Veda lanko tapybos užsiėmimus Birštono meno mokyklos suaugusiųjų dailės skyriuje. Čia ji atrado aistrą įvairioms tapybos technikoms, spalvoms, todėl parodoje matomi darbai nėra vientisi, jungiasi kelios stilistikos ir tematikos. Tapybos objektai- supanti aplinka, miestas ir kaimas, žmonės. Dalyje autorės darbų dominuoja gamtiniai, urbanistiniai motyvai, kituose- portretai bei abstrakčios vizijos. Vyrauja  ryškios sodrios spalvos- mėlyna, oranžinė, juoda, raudona.

„Tapyba – šventas laikas sau, atsipalaidavimo forma, kai galiu būti savimi, būti laisva, nepriklausoma, su savo nuotaika, mintimis, požiūriu. Atjungiu protą, leidžiu rankai laisvai judėti drobe, intuityviai rinkti spalvas, improvizuoti, ieškoti ir eksperimentuoti“,- apie savo pomėgį sako Veda.

Autorė, save apibūdinanti kaip mama, žmona, močiutė, mokytoja, sako, kad polinkį į meną paveldėjo iš savo mamos, kurios siuvinėtais rankdarbiais buvo išpuošti vaikystės namai. Meno keliu eina ir dukros: vyresnioji – WEB dizainerė, jaunėlė- kostiumo dizainerė.

„Kartais verta stabtelti ir įsiklausyti į save, peržengti savo ribotumus, atrasti savyje kažką naujo, gyvybingo, pasiduoti impulsui siekti saviraiškos“,- parodos lankytojus kviečia V. Martinaitienė.


Paroda veiks  nuo rugpjūčio 18 d. iki rugsėjo 10 d.
Parodos rengėjai: Birštono kultūros centras