Atgal

Pažaislio muzikos festivalis. Lietuviškos dainos

koncertai
Renginio kaina
8.00 - 10.00
Renginio data
2022-07-29 19:00 Iki 20:30

apie

Dalyvauja atlikėjai: E. Chrebtovas (baritonas), J. Čeponis (fortepijonas).
Programoje skambės Vytauto Klovos vokaliniai ciklai ir arijos iš lietuvių kompozitorių operų.

Dainininko Eugenijaus Chrebtovo įsitikinimu, visais laikais muzika, daina buvo tai, kas net ir pačiu sunkiausiu gyvenimo momentu padėdavo pakelti sunkumus, nugalėti apatiją, pasisemti šviesos ir vilties. Naujoje savo programoje, parengtoje su vienu ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos pianistų-koncertmeisterių Justu Čeponiu, atlikėjas su klausytojais dalinsis lietuviškomis dainomis.

E. CHREBTOVAS gimė Ukrainoje, 2004–2006 m. stažavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijoje (prof. V. Noreika ir V. Viržonis), o 2009 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė magistro dainavimo studijas. Solistas sėkmingai pasirodė tarptautiniuose ir respublikiniuose dainininkų konkursuose: jis yra tarptautinio Tit Kuzik vokalistų konkurso pirmos vietos laureatas (2012, Estija), tarptautinio F. Šaliapino vokalistų konkurso „Golosa nad Pliosom“ laureatas (2010, Rusija), Z. Paulausko konkurse laimėjo III vietą (2001), taip pat yra St. Baro konkurso laureatas, Z. Paulausko konkurso diplomantas (2002) bei laureatas (I vieta, 2003).
2012–2014 m. E. Chrebtovas buvo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, 2013 m. debiutavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, atlikdamas pagrindinį Onegino vaidmenį. P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“, o nuo 2015 m. yra šio teatro solistas. 2017 m. E. Chrebtovas debiutavo Estijos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.
Solistas nuolat tobulina dainavimo įgūdžius meistriškumo kursuose, dažnai dainuoja Latvijos nacionaliniame ir Tartu „Vanemuinės“ teatruose, bendradarbiauja su dirigentais P. Vallet, C. Diederichu, P. Magi, G. Bisanti, G. Marciano, D. Vlasenko, M. Pitrėnu, G. Rinkevičiumi, R. Šerveniku, V. Lukočiumi, M. Staškumi, J. Geniušu.

J. ČEPONIS – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (prof. Z. Ibelgaupto fortepijono klasė) ir Paryžiaus nacionalinės aukštosios muzikos ir šokio konservatorijos absolventas (prof. D. Pascalio fortepijono klasė). Šalia muzikos fortepijonui solo jis nuolat rengia įvairių žanrų programas su solistais vokalinės bei instrumentinės kamerinės muzikos ansambliuose, yra kviečiamas dirbti „Vilnius City Opera“ pastatymuose. Kartu su „Vilnius City Opera“ bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atstovavo Lietuvai Dubajuje vykusioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“.
Atlikėjas grojo su Lietuvos kameriniu (dir. R. Šervenikas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (dir. T. Ambrozaitis) orkestrais, koncertavo Vokietijos, Šveicarijos, Rumunijos, Graikijos, Prancūzijos bei daugelio Lietuvos miestų scenose. 2014 m. pelnė II vietą VII tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse (fortepijono grupėje), 2015 m. tapo I vietos laureatu V tarptautiniame studentų ir moksleivių kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurso koncertmeisterių grupėje. 2015 m. J. Čeponiui buvo įteikta Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės padėka už Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose konkursuose.