Atgal

Paroda „Nepaprasto teatro nepaprasta istorija“

parodos
Nemokamas
Renginio data
2022-04-29 Iki 2022-06-08

apie

Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus drauge su Lietuvos liaudies buities muziejumi balandžio 29 dieną Birštono Kurhauze pristato parodą „NEPAPRASTO TEATRO NEPAPRASTA ISTORIJA. Viskas Apie Mataičių Teatro Spektaklį „Scenos Vaizdeliai“.

Ši paroda yra tarsi pirmoji dalis pasakojimo apie išskirtinį reiškinį Lietuvos kultūroje – Povilo ir Dalios Mataičių folkloro teatrą. 1968 m. savo veiklą pradėjęs kaip etnografinis ansamblis, 1974 m. tapo Lietuvos liaudies buities muziejaus Liaudies muzikos teatro trupe. 1978 m. rugpjūčio 5 ir 6 dienomis Klojimo teatre buvo parodytas  trupės pirmasis spektaklis „Scenos vaizdeliai“.

Šiandien, kai perkainuojame daugelį meninių vertybių, parodos rengėjus suvienijo idėja prisiminti ir priminti kitiems Klojimo teatrą, tarsi gyvą paminklą praėjusio šimtmečio lietuvių teatrui. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus vienintelis Lietuvoje turi unikalią, Povilo ir Dalios Mataičių padovanotą spektaklio ,,Scenos vaizdeliai” sceninių kostiumų kolekciją, kostiumų projektus, fotografijas, maketą, scenografijos detales, spektaklio vaizdo įrašus, afišas, programas, o Birštono Kurhauzas savo dvasia itin tinkamas tokiai parodai.           

Parodos lankytojai Kurhauzo erdvėse pamatys dailininkės D. Mataitienės sukurtus spektaklio sceninius kostiumus, kostiumų projektus, spektaklio scenografijos maketą. Patogiai įsitaisę pasižiūrės spektaklio vaizdo įrašus. Beje, ir patys galės įsiamžinti specialiai tam pritaikyto eksponato fone. Parodą papildo ir puošia fotomenininko Vaidoto Grigo „Scenos vaizdelių“ fotografijos.

Parodos rengėjai: Lietuvos teatro muzikos ir kino muziejus. Kuratorė Janina Armonaitė, menotyrininkė Ina Dringelytė, dailininkė, architektė Neringa Norvaišaitė, fotografas Vaidotas Grigas

Parodos rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba