Atgal

„Mano erdvė‘2019“ geriausių interjerų paroda

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2020-05-25 Iki 2020-06-12

apie

Šiemet penktą kartą Lietuvos architektų sąjungos ir „Lietuvos ryto“ grupės organizuotas renginys „Mano erdvė 2019“ augo – ir pateikiamų darbų skaičiumi, ir svarba, ir kokybe. Šiųmetės vertinimo komisijos nariams – Martinui Thörnblomui (Viena), Ralfui Lõoke (Talinas) ir Tatu Ahlroos (Helsinkis) teko sudėtingas uždavinys – iš gerų interjerų išrinkti originaliausius, tuos, kuriuos bus galima vadinti Lietuvos interjero architektūros pasididžiavimu.
„Tiek pastato išorė, tiek vidus turėtų augti ir raginti keistis – kalbėtis šiuolaikine kalba“, – taip sakė iš Niujorko specialiai į mūsų pirmąjį konkursą atskridusi žvaigždė, „Mano erdvė 2015“ žiuri pirmininkas Karimas Raschidas. Jis, žurnalo „Time“ vadinamas žymiausiu Amerikos pramoninio dizaino kūrėju, Vilniuje dvi dienas atidžiai vertino dalyvių darbus, surengė paskaitą ir dalyvavo šventiniame apdovanojimų vakare.

„Buvome labai maloniai nustebinti lietuvių architektų darbų kokybės“, – sakė Janas Brzozowskis, žinomas Lenkijos architektas, vieno iš penkių „Mies van der Rohe 2017“ metų prizo finalininkų. Katynės muziejaus Varšuvoje bendraautoris vadovavo interjero architektūros konkurso „Mano erdvė 2017“ vertinimo komisijai.
Per ketverius metus lietuvių sukurtus interjerus vertino trylika architektų iš skirtingų šalių – Jungtinių Amerikos Valstijų, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos, Šveicarijos. Atvykę į Vilnių jie apžiūrėjo ne vieną interjerą gyvai, skaitė dalyviams paskaitas ir turėjo galimybę neoficialiai pabendrauti su kolegomis iškilmingo vakaro metu.