Atgal

Lietuvos spaudos fotografija 2019

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2019-06-06 Iki 2019-06-30

apie

Jau aštuonioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ parodą birželio 6–30 dienomis bus galima pamatyti  Birštono kultūros centre. „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos.

Konkursui fotografijas pristatė 111 autorių, jo temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Pramogos“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas“, „Fotopasakojimas“ ir „Europos metai“ (šiai temai leista pateikti per pastaruosius penkerius metus sukurtas fotografijas). Komisija vertino beveik keturis tūkstančius darbų.

Fotožurnalistika turi atskleisti įvykį, tai yra viena jos užduočių, bet turi pateikti ir klausimus. Kartais ji gali atrodyti kaip klasikinė fotografija, tačiau turi turėti momentinę energiją ir dinamiškumą, spalvas, judesį, emocijas. Spaudos fotografija turi sudominti ir parodyti požiūrį į tai, kas vyksta mūsų pasaulyje, atskleisti gyvenimo problemas bei įvykius, juos perteikti subtiliais ir daugiasluoksniais vaizdais. Šiandien profesionalaus fotožurnalisto vaidmuo svarbesnis nei bet kada anksčiau – jis turi eiti pirma kasdienio gyvenimo įvykių, fiksuodamas tai, ko žmogaus akis nemato arba nepastebi.

Vienas pagrindinių Lietuvos spaudos fotografų klubo tikslų yra skatinti šalies fotožurnalistus atsakingai vizualiai informuoti apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje. Kartu klubas atskleidžia naujus fotografijos srities talentus, perimančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas.

Kviečiame visus jus prisidėti kuriant ir plėtojant išskirtinį Lietuvos vizualinės istorijos metraštį ateities kartoms!

Nuotraukos autorius: Ramūnas Danisevičius, „Lietuvos rytas“, iš reportažo „Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje, 2018“.

Organizatorius
Lietuvos spaudos fotografų klubas