Atgal

Koncertas „DUETTO CONCERTANTE“

koncertai
Nemokamas
Renginio data
2022-05-29 15:00 Iki 16:30

apie

Ar kada girdėjote auksinės fleitos melodiją? O romantišką serenadą fleitai ir gitarai? Nežemiško grožio muzika skambės Birštono kurhauze – Ukrainos nacionalinės filharmonijos solistai, nusipelnę Ukrainos artistai fleitininkas Jurij Shutko ir gitaristas Andriy Ostapenko atliks vokiečių ir italų kompozitorių G.F. Handelio, T. Gaude, L. Legnani, F. Carulli ir M. Giuliani kūrinius fleitai ir gitarai.

Andrijus Ostapenko groja gitara „Artista Membrane“, pagaminta visame pasaulyje žinomo vokiečių gitaristo Dieterio Hopfo, Jurijus Shutko vienintelis Ukrainoje groja auksine japonų kompanijos „Sankyo Flutes“ fleita.
Tarptautinio garso muzikos virtuozai žavi stiliaus pojūčiu, detalių rafinuotumu, spalvingomis muzikinėmis interpretacijomis, sėkmingai derina koncertinę, pedagoginę ir visuomeninę veiklą.

Jurijaus Shutko repertuare – visų stilių ir žanrų kūriniai solo fleitai ir fleitai kartu su fortepijonu ar orkestru, sukurti pasaulio kompozitorių per pastaruosius tris šimtus metų. Jis išleido 3 solinius albumus, padarė daug populiariosios muzikos transkripcijų, buvo pirmasis daugelio užsienio ir ukrainiečių kompozitorių specialiai jam parašytų kūrinių fleitai atlikėjas. Yra kocertavęs su daugybe žymių pasulio dirigentų, tarp jų ir su Sauliumi Sondeckiu.

Andrijus Ostapenko valdo visas šiuolaikinės gitaros atlikimo galimybes. Jis žinomas kaip pirmasis Ukrainos kompozitorių naujų kūrinių gitarai atlikėjas. Į užsienio gastrolių programas (Italija, Lenkija, Šveicarija, Azerbaidžanas, Portugalija, Didžioji Britanija, Ispanija) jis visada įtraukia ukrainiečių kompozitorių kūrinius. Andrijus Ostapenko yra kasmetinio tarptautinio gitaros muzikos festivalio Kijeve autorius ir vienas organizatorių.