Atgal

Knygos „Pietinia kronikas" pristatymas ir pokalbis su autoriumi

Susitikimas
Nemokamas
Renginio data
2019-08-14 19:00 Iki 20:00

apie

Rimantas Kmita – lietuvių poetas, prozininkas, literatūros kritikas, humanitarinių mokslų daktaras.
Šiuo metu dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos institute, publikuoja eseistiką kultūrinėje spaudoje. Nuo 2010 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Pirmoji poezijos „Nekalto prasidėjimo: eilėraščiai“ knyga gavo Zigmo Gėlės literatūrinę premiją.
Pirmasis romanas „Pietinia kronikas“ pelnė Jurgos Ivanauskaitės vardo premija ir 2018 metais tapo metų knyga suaugusiųjų kategorijoje.
Š knyga lyg laiko mašina grąžina skaitytoją į 1993-1996 m., kai atkurta valstybė žengė pirmuosius žingsnius, o pagrindinis romano veikėjas brendo. Pirmosios kelionės į vakarus, reketas, Džordanos Butkutės, BIX koncertai, „Chicago Bulls“ striukės, bandymai verslauti, viltys, pirmieji lietuviški pinigai su žvėriukais ir to meto mokytojų padėtis – lyg viskas buvo vakar.
Knyga primena tokias to meto detales, kurios jau pamirštos, tačiau iš šiandieninės perspektyvos atrodo komiškai – tarkime, kriminalų skiltis laikraštyje, kurioje nurodomas ne tik įvykio dalyvio vardas ir pavardė, tačiau net ir gyvenamosios vietos adresas.
Kalbant apie juoką, skaitant knygą jo netruks ne tik dėl šiauliečių tarmės išskirtinumo, bet ir dėl autoriaus gebėjimo ironiškai žvelgti į kasdienybės įvykius.
Nepaisant aiškios komiškos romano linijos, į ją galime žiūrėti labai rimtai. Juk praėjo daugiau nei 20 metų. Kurios viltys išsipildė, o kas taip ir liko pranašystėmis?
Kviečiame į linksmą, nuotaikingą ir atvirą diskusiją su knygos autoriumi Rimantu Kmita apie vakar, šiandieną, o gal net ir rytojų.

Projektą ,,Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2019 m.” organizuoja Birštono viešoji biblioteka, remia Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.