Atgal

Kino filmas „Skrydis per Atlantą“

kinas
Nemokamas
Renginio data
2022-08-04 19:00 Iki 20:30

apie

Lietuvos kino centras kviečia į jau ketvirtąsias Lietuviškos kino klasikos dienas nemokamai žiūrėti mylimiausius, restauruotus ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikytus legendinių Lietuvos kino klasikų filmus visoje Lietuvoje!
Programoje – žiūrimiausias filmas Lietuvos kino istorijoje. Tautinė herojiška režisieriaus Raimondo Vabalo drama „Skrydis per Atlantą“ pasakojanti apie didvyrišką ryžtą, mažos tautos heroizmą ir jos moralines vertybes. Tai – vienintelis filmas, pasakojantis apie Stepono Dariaus ir Stasio Girėno tragišką žygį.
1927 metai, Kauno karo aviacijos šiokiadieniai. Jaunas, riziką mėgstantis lakūnas, kapitonas Steponas Darius (akt. Remigijus Sabulis) jau yra sumanęs skrydį per Atlanto vandenyną, kad ir kaip fantastiškai anais laikais toks sumanymas skambėtų. Jis vyksta į Ameriką tikėdamasis surinkti lėšų naujo lėktuvo įsigijimui. Pasirodęs Čikagoje, Darius panyra į lietuvių diasporos gyvenimą, uždarbiui dalyvauja įvairiose aviacijos lenktynėse. Viename oro uoste lietuvis susipažįsta su tautiečiu mechaniku Girėnu (akt. Eimuntas Nekrošius), iš pavienių detalių montuojančiu savą lėktuvą. Abu juos vienija bendra svajonė – geriausią reputaciją tiems laikams turintis „Bellancos“ markės lėktuvas.
Prasideda Dariaus ir Girėno skrydžiai po lietuvių kolonijas, renkant lėšas jų žygiui. Pagaliau ryškiai oranžinė „Lituanika“ pakyla skristi į Lietuvą. Filmas patvirtina versiją, kad lėktuvą, įveikusį vandenyną, jau Europoje, virš Soldino, numušė ką tik, 1933-aisiais, į valdžią atėjusių Vokietijos fašistų kulkos. Baigiamoji kūrinio dalis – dokumentiniai kadrai ir fotonuotraukos, rodantys narsuolių palaikų sutikimą gedulu padengtame Kaune, dabar sutvarkytas Dariaus ir Girėno žūties bei amžinojo poilsio vietas.
Scenarijaus autoriai Raimondas Vabalas, Juozas Glinskis
Operatorius Jonas Tomaševičius
Kompozitorius Bronius Kutavičius
Dailininkas Algirdas Ničius
Kostiumų dailininkė Irena Vabalienė
Montažo režisierė Mingailė Murmulaitienė
Vaidina: Remigijus Sabulis, Eimuntas Nekrošius, Regimantas Adomaitis, Eugenija Bajorytė, Juozas Budraitis, Povilas Gaidys, Gediminas Girdvainis, Valentinas Masalskis, Jonas Vaitkus