Atgal

Kęstučio Vaiginio džiazo kompozicijos

Koncertas
Renginio kaina
10.00
Renginio data
2018-12-20 19:00 Iki 20:00

apie

Originalios Kęstučio Vaiginio džiazo kompozicijos (Lietuva-Suomija- Turkija)

Dalyvauja Kęstučio Vaiginio džiazo kvartetas:
Kęstutis Vaiginis (saksofonai)
Joonas Haavisto (fortepijonas)
Kačan Yildiz (kontrabosas)
Ferit Odman (mušamieji)
 
Džiazo muzikos gurmanų laukia neeilinė dovana – modernus tarptautinis kvartetas, atliekantis originalias Kęstučio Vaiginio kompozicijas. Klausytojai turės retą galimybę vienoje scenoje išgirsti pripažintus įvairių šalių atlikėjus. Virtuoziški, tituluoti, bet ir nuoširdumu paperkantys džiazo meistrai dovanoja energija pulsuojantį džiazą. Atlikėjus subūrė vienas talentingiausių Lietuvos saksofonininkų Kęstutis Vaiginis, tarp kurio titulų – ir Joachimo Gaucko „Europamusicale“ muzikos premija. Saksofonininkas koncertavo daugelyje Europos šalių, Kinijoje, JAV, Pietų Afrikos Respublikoje, kaip grupės lyderis ir kviestinis įvairių grupių narys pasirodė svarbiausiuose džiazo festivaliuose. Daugiausia atlikėjas muzikuoja tarptautinėse grupėse „SiBuLi“, „Differences“, Kęstučio Vaiginio kvartete. Muzikanto diskografiją sudaro daugiau kaip dešimt albumų, tarp jų – keturi autoriniai, jo kompozicijos yra įtrauktos ir į lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices“, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.

Joonas Haavisto 2006-aisiais tapo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiamo tarptautinio džiazo pianistų konkurso „Džiazo improvizacija“ nugalėtoju, vėliau pelnė laurus „Young Nordic Jazz Comets“ (2007) ir „Jazz Hoeilaart“ (2010) konkursuose, nors fortepijonu skambinti rimtai pradėjo tik 16-kos metų – prieš tai studijavo kontrabosą. Joonaas džiazo studijas baigė JAV, ten muzikavo su vietos džiazo meistrais ir netrukus sulaukė pripažinimo tiek savo šalyje, tiek svetur. Jis grojo solo su geriausiais Suomijos kameriniais orkestrais ir bigbendais, su įvairiomis džiazo grupėmis išmaišė Europą, gastroliavo JAV, Kanadoje ir Japonijoje.
Pianistas su savo trio yra išleidęs tris albumus, kurie sulaukė puikaus įvertinimo Suomijoje ir užsienyje.
Joonas Haavisto taip pat yra subūręs kvintetą, groja Ingos Söder grupėje, Martti Vesalos „Soundpost Quintet“, Mikko Pellineno „Mini Big Band“. Tarp jo partnerių yra garsūs džiazo muzikantai Jerry Bergonzi, Jonathanas Kreisbergas, Ronas Mclure, Billas Watrousas, Bertilas Strandbergas, Johnas Fedchockas, Tivonas Pennicottas, Teemu Viinikainenas, Jukka Perko, Verneri Pohjola, Jukkis Uotila.

Kaganas Yildizas po studijų Mimaro Sinano universiteto konservatorijoje daugiausia muzikavo įvairiuose Turkijos simfoniniuose ir kameriniuose orkestruose, tarp jų – Stambulo valstybiniame simfoniniame bei kameriniame ir Stambulo filharmonijos orkestruose.
Džiazo scenose kontrabosininkas pasirodė su daugeliu žymių tautiečių ir pripažintų užsienio meistrų: Önderiu Focanu, Keremu Görsevu, Allanu Harrisu, Micheliu Borstlapu, Freddie Cole‘u, Marku Murpy, Dave‘u Samuelsu, Dena De Rose, Lee Konitzu, Imeru Demireru, Sibelu Köse, Sarpu Madenu, Ricky Fordu, Giovanni Mazzarino ir kitais.

Feritas Odmanas studijavo muziką Stambulo Bilgi universitete, tobulinosi Niujorke. 2006 metais jam buvo suteikta Fulbrighto stipendija studijoms Williamo Patersono universitete JAV.
Amerikiečių džiazo pianistas Mulgrew Milleris būgnininką apibūdino kaip vieną gabiausių jo sutiktų studentų. „Jo grojimas taip užburia, kad prarandi laiko nuovoką“, – yra sakęs apie Feritą šviesaus atminimo Mulgrew Milleris. 
Anksti įsitvirtinęs Turkijos džiazo scenoje būgnininkas muzikuoja su turkų pianistu Keremu Görsevu, vadovauja savo kvintetui, groja daugelyje kitų grupių, yra išleidęs autorinių plokštelių.

___________________________________________________

Bilieto kaina 10 €

Bilietai parduodami gruodžio 20 d. kurhauze nuo 18 val.