Atgal

Filmo „Astridos Lindgren jaunystė“ peržiūra

Filmai
Nemokamas
Renginio data
2019-11-14 18:00 Iki 20:00

apie

Filmas „Astridos Lindgren jaunystė“ („Becoming Astrid”, 2018) – jautri biografinė drama apie pasaulinio garso rašytoją Astridą Lindgren. Nors su jos knygomis išaugo ne viena karta, tačiau buvo laikas, kai rašytojos vardas nebuvo toks žinomas. A. Lindgren laukė ilgas kelias iki populiariausios visų laikų Švedijos moters titulo.
Būtent ši kūrėjos kelionė ir pasakojama filme. Jame atskleidžiama rašytojos vaikystės ir jaunystės istorija, kurioje matome  nepaprastai stiprią, gyvybingą ir kūrybingą Astridos asmenybę.
Atsisveikinimas su vaikystės metais A. Lindgren buvo labai skausmingas, o paauglystė buvo pažymėta maišto. Ji užaugo mažame miestelyje netoli Vimerbio, pietų Švedijoje. Ramų ir jaukų gyvenimą fermoje su šeima sudrumstė jos romanas su žaviuoju Vimerbio laikraščio redaktoriumi, iš kurio kilo skausmingos pasekmės – ji laukiasi vaiko. Bėgdama nuo visuomenės spaudimo jaunoji rašytoja išvyko į Stokholmą. Itin realistiškai rodomas XX a. 3 dešimtmetis, ką reiškia jaunai netekėjusiai merginai lauktis vaiko to meto visuomenėje.
Populiariausia visų laikų Švedijos moteris kažkada buvo tiesiog vieniša mama, kovojanti už savo teisę auginti vaiką. Sunkiausia jai ir buvo būti atskirtai nuo sūnaus Lasės, kurį buvo privesta atiduoti auginti svetimiems. 
Tai intymi, be galo tikra istorija apie susidūrimą su skaudžia gyvenimo tikrove ir kaip tai veikia asmenybę, ją brandina ir kaip tampama tuo kas esi – Astrida Lindgren.
Tai puiki proga jaukiai ir prasmingai praleisti ketvirtadienio vakarą kartu su drauge ar draugu. Labai laukiame!