Atgal

„Debiutas“ fotografijų paroda

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2020-01-10 Iki 2020-01-24

apie

Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurso-parodos „Debiutas“ nugalėtojų fotografijų paroda

Autoriai: Claudia Corrent, Ewa Doroszenko, Artūras Jendovickis

Apie autorius:

Claudia Corrent
„Kad dažniau ją atsimintum“

„Kad dažniau ją atsimintum“ – sakinys, kurį ant kitos nuotraukos pusės parašė draugė Mirta, viena iš fotografijoje vaizduojamų moterų. „Mes fiksuojame vaizdą, kad atmintume, kad paliktume savo dabarties ir praeities pėdsaką“. Pasak Roland’o Barthes’o, šiomis nuotraukomis liudijame savo egzistenciją. Ką matome nuotraukoje, tam tikra forma egzistavo prieš mus. O jeigu ne? Jei naudotume jas kaip simbolius naujoms prasmėms įsivaizduoti ir sukurti? Pristatoma darbų serija yra tokių paieškų rezultatas.

Ewa Doroszenko
„Kūno redaktorius“

„Kūno redaktorius“ serijoje kalbama apie šiandien populiarias technologijas, kurios dažnai moteris verčia jaustis nepatraukliomis, nuolat siekiant savo išvaizdą tobulinti. Tai nėra problema: naudodami įvairiausias programėles galime koreguoti savo veidus ar pridėti kelis centimetrus ūgio. Kūno redagavimas – fantastiškas ir paprastas būdas, nors ir egzistuoja tik virtualioje erdvėje.
Kaip teigia E. Doroszenko: „Mane įkvėpė grožio programėlių klaidos ir neatitikimai, nenatūralios kūno deformacijos. Naudojau fotografiją kaip išeities tašką šalia skaitmeninių įrankių, kad sukurčiau iškreiptus vaizdus, atspindinčius mūsų virtualaus fasado maniją“.

Artūras Jendovickis
„Privataus miesto peizažas“

Dažnai nesusimąstome, kokią didelę įtaką turi mus supantys žmonės, daiktai, emocijos ir aplinka. Terpė, kurios supamas auga žmogus, laikui bėgant jį formuoja, gali nukreipti viena ar kita linkme. O kaip gi vaizdas, kurį matome pro langą? Vieta, kurioje gyvename ar dirbame ir tai ką regime pro langą vienaip ar kitaip veikia žmogaus emocinę bei psichologinę būseną, gerbūvį ir gyvenimą. Noras suprasti kaip pro langą regimas vaizdas daro įtaką žmogui ir buvo pagrindinis šios temos akstinas.