Atgal

Birštono vasaros muzika / Subtilu-Z

Koncertas
Renginio kaina
10.00
Renginio data
2019-07-27 19:00 Iki 20:00

apie

Šeštadienio linksmybės – Įsijunk gyvenimą / Play Life
SUBTILU-Z

Dalyvauja: Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė), Povilas Velikis (akordeonas), Dmitrijs Mihailovs (akordeonas) ir Vytautas Švažas (perkusija).
Programoje: D. Pulauskas, P. Velikis, J. Jasinskis, T. Byčkovas, R. Rančys ir kt.

Mūsų gyvenimai labai spalvingi, juose yra energijos, jaunatviškumo, melancholijos, svajonių, liūdesio ir visas būsenas sutvarkančio proto. Todėl ir naujausia mūsų programa spalvinga savo charakteriais, muzikiniais sąskambiais, ji rezonuoja mūsų galvose ir širdyse. Tai mus veikianti ir mūsų asmenybes piešianti muzika. Toks yra mūsų gyvenimas. 
Įsijunk gyvenimą (Play Life) – mes jį jau įsijungėme. Įrašėme albumą, kuris yra arčiau mūsų kultūros, mūsų aplinkos, mūsų minčių. Nutarėme, kad į šį albumą reikia sudėti ne tik savo kūrybą, bet ir mums idėjiškai artimų ir puikiai žinomų bei vertinamų lietuvių kūrėjų Dainiaus Pulausko, Remigijaus Rančio, Jievaro Jasinskio kompozicijas.

Ansamblis „Subtilu-Z“ – ekstremaliai virtuoziškas garso estetų sambūris, užsimojęs pasiekti išskirtinę skambesio kokybę ir per vienuolika gyvavimo metų neabejotinai priartėjęs prie šio ambicingo tikslo. Žengiant empirinio patyrimo ir nuodugnių tyrinėjimų keliu jiems pavyko įrodyti pasauliui, kad: 
a) muzika nėra tik garsas;
b) instrumentai tėra priemonė muzikinei energijai išreikšti;
c) muzikinės energijos niekada nebūna per daug.
Ir dar pavyko patvirtinti seniai žinomą aksiomą, kad 
d) svarbu ne kas, o kaip grojama.
Kolektyvas, kaip akordeonistų duetas, įsikūrė 2005 metais, per trejus metus išsiplėtė iki kvarteto. Tokios sudėties išliko iki šių dienų.
Didysis ketvertas sukūrė savo nepakartojamą skambesį ir išskirtinį stilių. Beje, tai daugiau nei ketvertas, nes kiekvienas klausytojas, atsidūręs „Subtilu-Z“ veikimo zonoje, tampa muzikinio nuotykio dalyviu. Ansamblio muzikantų pašaukimas ir tikslas – sujaudinti klausytoją, kalbėti jam, atskleisti svarbius vidinius išgyvenimus. 
„Subtilu-Z“ kviečia drauge pajusti muzikos malonumą, pasiduoti jos energijai, išjungti analitinį protą ir išgirsti tai, kas neišreiškiama nei natomis, nei žodžiais.

Bilieto kaina 10 Eur