Atgal

Andriaus Mažeikos fotografijų paroda „Fewa ežeras“

parodos
Nemokamas
Renginio data
2022-08-30 Iki 2022-09-30

apie

Fotografas, gimęs 1986 m. Prienuose, užaugęs Birštone. Fotografija Andriui pirmiausia yra būdas redaguoti jį supančią tikrovę – atrasti, pabrėžti ar atmesti.
Jo taikomas dokumentinis požiūris akcentuoja esminį fotografinį laiko elementą, todėl galutiniai rezultatai tampa dar labiau nenuspėjami. Čia glūdi ne tik fotografijos – linijinio planavimo ir spontaniškumo, galvos ir širdies, kairiojo ir dešiniojo pusrutulio, bet ir žmogaus būties „konfliktas“. Fotografija Andriui yra šių dviejų prieštaringų būdų suvokti mus supančią tikrovę santuoka.
Andriaus Mažeikos fotografijoje būdingas figūratyvumas ir kontrastai. Būtent todėl juodos ir baltos spalvos pasirinkimas čia yra neatsitiktinis, tokia splavine raiška fotografas siekia konstruoti aiškias formas ir išgryninti esmę. Nespalvota fotografija neatsiejama ne tik nuo autoriaus kūrybinių sprendimų ir temų, bet veikia kaip kūrėjo fiziologinis elementas. Būtent dėl siauresnio spalvų matymo spektro fotografas dažniausiai veikia juodai baltame lauke.
Visai neseniai Andriaus vaizdo ieškiklyje atsidūrė moterys ir moteriški aktai. Per kūniškumą autorius siekia apversti įprastus socialinius vaidmenis. Pabrėžti tai, kas paprastai lieka nematoma.
Didžiausią taką Andriui padarę fotografai – Robertas Mapplethorpe’as, Vitas Luckus ir Sebastião Salgado.
Andrius yra gyvenęs Turkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Tailande, Nepale, Belgijoje ir keliavęs daugelyje kitų šalių. Šiuo metu jis savo laiką dalina tarp Birštono ir Vilniaus.
Parodos atidarymas rugpjūčio 30 d. 19:00