Atgal

Akvarelių paroda „Akvatorijos“

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2021-05-12 Iki 2021-06-09

apie

Benjaminas Jenčius gimė 1951 m. Radviliškyje, mokytojų šeimoje. 1974 m. baigė Šiaulių universiteto pedagogikos fakulteto dailės specialybę. Būsimam menininkui didelę įtaką darė J. Paulauskas, P. Stauskas, E. Urbanavičius, V. Antanavičius, L. Katinas.

Nuo 1974 m. dirbo peizažo ir portreto srityje, vėliau jo kūriniuose atsirado simbolizmo ir geometrinės abstrakcijos užuomazgų. 1977 m. ir 1982 m. dalyvavo Baltijos šalių akvarelės trienalėse. Ieškodamas vis naujų techninių sprendimų, jis atrado savo popieriaus rūšį, ypač atsparų vandeniui.

Pradėjo dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse parodose, dirbti pleneruose Lenkijoje, Vokietijoje, Airijoje. 1992 m. tapo menininkų, dirbančių gryna akvarelės technika, grupės ,,Aqua 12‘‘ nariu. 1997 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą, yra Alytaus miesto kultūros premijos laureatas. Menininkas surengė per 70 autorinių parodų, aktyviai dalyvauja parodose, kūrybinėse stovyklose, įvairiuose meniniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje.

Šiandien B. Jenčius žinomas kaip vienas iš ekspresyviausių ir akvarelės techniką įvaldžiusių meistrų Lietuvoje, –  taip apie jį atsiliepia kolegos ir menotyrininkai.