Rygoje vyko 5-asis Kinijos ir Vidurio Rytų Europos šalių ministrų turizmo forumas

2019/10/25 Naujienos

2019 m. spalio 23 d. Rygoje vyko 5-asis Kinijos ir Vidurio Rytų Europos šalių ministrų turizmo forumas, kurio metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas turizmo produktų plėtrai skaitmeninėje eroje.

Vykdant „17 + 1“, be aukšto lygio susitikimo, buvo surengta produktų kūrimo sesija ir galimybė politinėms delegacijoms rengti dvišalius susitikimus su Kinija ir (arba) kitomis Vidurio Rytų Europos šalimis.

Be to, pirmą kartą vyks „Marco Polo Tourism Award“ apdovanojimų ceremonija - geriausio bendro turizmo produkto konkursas Kinijos rinkai.

Birštono kurortui atstovavo Birštono mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Birštono savivaldybė yra pradėjusi aktyvų bendradarbiavimą su Kinijos atstovais. 2018 m. birželio 26 dieną, Birštono kurhauze buvo iškilmingai pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Šandongo provincijos sostinės Džinano (Kinijos Liaudies Respublika) ir Birštono savivaldybės. Pagal šį susitarimą, buvo sudarytos sąlygos vystyti tarpusavio bendradarbiavimą kultūros, turizmo, švietimo, ekonomikos, prekybos ir išmaniųjų technologijų skatinimo srityse. Tuometu Birštone lankėsi ir pasirašyme dalyvavo oficiali delegacija, vadovaujama direktoriaus pavaduotojo Sun Xiaogang, iš Džinano miesto. Birštono savivaldybės vardu susitarimą pasirašė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.