Rugsėjo 7-8 dienomis visų laukiame Birštone, diskusijų festivalyje „Būtent“!

2018/08/20 Renginiai

Jau antrą kartą Birštone, rugsėjo 7-8 d., vyks diskusijų festivalis „Būtent!“. Tai yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę.

Šiais metais festivalio dalyvių laukia 200 kalbėtojų, daugiau nei 90 skirtingų, nemokamų diskusijų.  Tikimasi sulaukti daugiau nei 200 pranešėjų ir 5000 dalyvių.  Festivalio organizatoriai: Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Birštono savivaldybė, bankas „Swedbank“.

Festivalyje bus diskutuojama įvairiomis temomis, tokiomis, kaip „Importuoti Suomiją: Lietuvos mokykloms metas keistis“, „Jei ne už grotų – tai nenubaustas?“, „Nacionalinis niūrumo bruožas. Genuose ar tik mūsų galvose?“, „Lietuva 1:1 Islandija, arba leiskim vaikams žaisti futbolą“, „Ateities medijų žemėlapis: išlikę ir išnykę“, „Investuotojai jau Kaune. Kas toliau?“ ir kitomis.

Žodis „Būtent!“ atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą. Siekiama, kad festivalis taptų tokio sutarimo, nuomonės formavimo, bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.

Įkvėpimo „Būtent!” semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, panašių renginių kitose Skandinavijos šalyse, taip pat renginių „Arvamusfestival“ Estijoje ir „Lampa“ Latvijoje bei kitų „Democracy Festivals“ šeimos renginių Šiaurės-Baltijos šalyse.

„Būtent!“ festivalio metu sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“, sanatorijos „Eglė“ ir „Tulpė“ dovanoja 10% nuolaida su kodu BŪTENT. Suskubkite, nes kambarių kiekis ribotas!

Festivalio svetainė ir programa: http://diskusijufestivalis.lt/

Birštono savivaldybės informacija