Patirk stovyklavimą gamtoje

2020/08/26 Pranešimas spaudai

Antrus metus iš eilės Jaunimo asociacija, „Patirk“ kartu su Kauno miesto savivaldybės programa, „Iniciatyvos Kaunui“ organizuoja vasaros stovyklą vaikams „Patirk stovyklavimą gamtoje“. 

Liepos 19-25 d. Birštono savivaldybėje Trakelių kaime esančioje stovyklavietėje nuotykių kupiną savaitę praleido 60 įvairaus amžiaus Kauno miesto moksleivių. Dalyviai įgijo stovyklavimo gamtoje įgūdžių, miegojo palapinėse, dalyvavo žygyje į Punios sengirę, irklavo baidares, irklentes bei daugiavietes irklines valtis „žalčius“, išmoko saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens. Išbandė jėgas šaudydami iš lanko, varžydamiesi alpinizmo ir kliūčių ruožo trasose, mokėsi kurti laužą ir gaminti maistą, pažinti augalus. Kūrybiškumą ir saviraišką ugdė kūrybinėse dirbtuvėse, rišo apyrankes, kūrė filmus, žaidė, dainavo ir vaidino prie laužo. 
„Iš tiesų, buvo smagu stebėti nuoširdų bendravimą ir palaikymą, norą išbandyti naujas veiklas, kartu įveikti iššūkius ir rasti sprendimus, vis augantį vaikų savarankiškumą ir poreikį kartu dalintis džiaugsmais ir rūpesčiais. Buvome šio vyksmo dalimi. Visų projekto veiklų visuma skatino skirtingo socialinio statuso vaikų integraciją, suteikė naudingų socialinių emocinių įgūdžių, stiprino fizinę ir emocinę sveikatą, fizinio aktyvumo bei konstruktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo poreikį“, apibendrina  „Patirk“ komandos narė Alma Kisielienė. 

„Gausių šeimų asociacijos „Kurkime kartu. Kaunas“ mamos po 2019 m. vykusios stovyklos, labai džiaugėsi vaikų įspūdžiais ir nekantriai laukė žinių, ar bus organizuojama tokia stovykla šiemet“, pasakoja vadovė Auksė Pečeliūnienė.

Jaunimo asociacijos „Patirk“ komanda turi ilgametę įvairių neformalaus ugdymo edukacinių programų, sausumos ir vandens žygių bei stovyklų gamtoje vaikams ir suaugusiems organizavimo patirtį. Patirtinius metodus vadovai naudoja ištisus metus vykdydami įvairias veiklas gamtoje daugiau nei 10 metų dirbdami su įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo grupėms, taip pat vykdo projektus ir mokymus savanoriams. 2019 m. sėkmingai įvykdytas Kauno m. savivaldybės finansuotas projektas, skirtas vaikų vasaros stovyklai, kurioje dalyvavo 60 moksleivių, iš jų nemokamai dalyvavo 25 jautresnėje socialinėje situacijoje esantys vaikai. 2020 metais „Patirk“ komanda vėl nutarė dalyvauti panašiame projekte. Jaunimo asociacijos „Patirk“ vykdytas projektas „Patirk stovyklavimą gamtoje“ buvo dalinai finansuojamas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“. Asociacijos vadovas Tomas Jurkuvėnas pabrėžia, kad projekto finansavimui skirtos savivaldybės lėšos (3880 eurų) suteikė galimybę stovykloje nemokamai dalyvauti 25 Kauno miesto moksleiviams, esantiems jautresnėje socialinėje situacijoje, tai yra gausių šeimų vaikams bei globos namų auklėtiniams. „Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie bendrųjų Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ prioritetų įgyvendinimo - partnerystės ir bendradarbiavimo, darnaus vystymosi, savanorystės, lygių galimybių ir nediskriminavimo principų užtikrinimo“.

Daugiau informacijos apie projekto vykdytojų renginius ir programas vaikams ir suaugusiems galite rasti tinklapyje patirk.com, bei Patirk FB paskyroje. Su mumis galite susisiekti el. paštu [email protected] arba telefonu +37062161935.

Nuotraukos iš asociacijos „Patirk“ stovyklų akimirkų, nuotraukų autorė Ema Dabrilkaitė Vimbaraitė.