Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo entuziastai gegužės 18 d. renkasi Birštone

2019/05/07 Pranešimas spaudai

Gegužės 18 d. minima tarptautinė šiaurietiškojo ėjimo diena.

Lietuvoje šia proga organizuojamas šiaurietiškojo ėjimo renginys Birštone. Renginio dalyvių laukia dvi 6 ir 11 km. trasos vaizdingomis Birštono kurorto vietomis, techniškiausio šiaurietiškojo ėjimo specialisto rinkimai, apmokymai ir galimybė pasikonsultuoti su šiaurietiškojo ėjimo specialistais. Dalyvavimas nemokamas. 
Renginio organizatorių tikslas - kelti supratimą apie šiaurietiškąjį ėjimą į aukštesnį lygmenį, šviesti visuomenę apie šią tam tikra technika paremtą fizinio aktyvumo formą.
Lietuvoje vis dar daug žmonių mano, kad pakanka paimti lazdas ir pradėti eiti, tačiau šiaurietiškasis ėjimas – tai nors ir nesudėtinga, bet aiškia technika paremta fizinė veikla. Tik teisingai atliekami judesiai neša tą naudą, dėl kurios šiaurietiškasis ėjimas tapo populiarus Skandinavijoje, Vokietijoje ir daugelyje kitų šalių. Taisyklingai praktikuojamas šiaurietiškasis ėjimas puikiai mankština raumenis, sprendžia nejudraus gyvenimo būdo ir sėdimo darbo sukeltas sveikatos problemas, leidžia atsikratyti įtampos ir streso bei gerina bendrą savijautą.

Lietuvoje tarptautinė šiaurietiškojo ėjimo diena minima antrą kartą. Renginį organizuoja Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacija.