Lietuvos kurortų asociacijos nominacija „Vasaros liūtas 2018“ – tobulo Lietuvos kurorto atspindys!

2018/05/28 Lietuvos naujienos

Lietuvos kurortų asociacija Lietuvos valstybingumo šimtmečio metus pradėjo nauja veikla – Garbės nominacija „Vasaros liūtas 2018“.  

Tikslas – parodyti pajėgiausius kurortams aktualių veiklų organizatorius bei paslaugų teikėjus. Gegužės 26-ąją, Zarasuose, Zaraso ežero salos paplūdimyje „GlassRemis“, pagaminti meninio stiklo dirbiniai įteikti ryškiausiems Lietuvos kurortų ir kurortinių teritorijų atstovams. Lietuvos ežerų ir pirmoji Lietuvos kultūros sostinė Zarasai pasirinkti bandomajam renginiui iniciatorių teisėmis.
„Vasaros liūtas 2018“ nominacija už kurortinių paslaugų inovacijas ir SPA paslaugų plėtrą  įteikta „Vytautas Mineral SPA“. Anot Lietuvos verslo konfederacijos generalinio direktoriaus Algimanto Akstino, jau 2017 m. „Vytautas Mineral SPA“ buvo pripažintas inovatyviausiu SPA centru Europoje ir profesionaliausiu SPA centru Baltijos šalyse. Lietuvos verslo konfederacijos nuomone, šis centras ne tik teikia aukščiausio lygio inovatyvias paslaugas, bet ir skatina turizmo į Lietuvą plėtrą. Nominaciją atsiėmė „Vytautas Mineral Spa“ Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Justina Žuklytė, kuri pabrėžė, jog „Vytautas Mineral SPA“ yra mobili, lanksti ir inovatyvi bendrovė. Nominaciją įteikė Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Europos Sąjungos Regionų komiteto viceprezidentas Arnoldas Abramavičius.
„Vasaros liūtas 2018“ nominacija atiteko ir Birštono savivaldybei. Kulinarinis konkursas „Birštono kulinarinis žemėlapis“ tapo nugalėtoju nominacijoje „Už patraukliausią rinkodaros projektą Lietuvos kurorte ir kurortinėje teritorijoje“. Šio projekto idėjos autorės – mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė ir KOKO PR, Viešųjų ryšių agentūros specialistė Sandra Pilkauskienė.
Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, dėkodama už rinkodaros nominaciją, delegavo ją atsiimti Birštono miesto savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausiąjį specialistą Aleksą Trakį su žmona Irena. Nominaciją ir specialias dovanas apsilankyti Anykščių turistiniuose objektuose įteikė Julija Pilkauskaitė, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro verslo specialistė.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiam viešbučiui Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos rekomendacija – viešbučiui „SPA Vilnius“ Anykščiuose bei Druskininkuose. Pasak SPA VILNIUS generalinio direktoriaus Valdo Trinkūno, tai svarbus ir garbingas SPA Vilnius laimėjimų ir apdovanojimų papildymas. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad posakis „savoje šalyje pranašu nebūsi“ yra paneigtas, ir kad ilgametis SPA VILNIUS komandos darbas, tobulėjimas ir lyderystė yra vertinami ne tik tarptautiniuose vandenyse, bet ir savo šalyje. Už tai, kas mes esame, ko pavyko pasiekti, pirmiausia, dėkojame savo klientams, kurie kaskart verčia mus iš komforto zonos bei skatina nesustoti. Ir, be abejo, darbuotojams, kurie vadovaujasi aukščiausiu svetingumo principu „Mes nesakome „ne“ savo klientams“. Visa tai esame mes – SPA VILNIUS Druskininkuose, Anykščiuose ir Vilniuje. „SPA VILNIUS“ skirtą nominaciją ir Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro dovaną – Gintaro Sino vyno degustaciją – įsipareigojo pristatyti Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiam restoranui Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos rekomendacija skirta Apvalaus stalo klubo restoranui Trakuose. Apvalaus stalo klubas /BONA Pizzeria & Lounge Generalinė direktorė Rasa Šnaiderienė, dėkodama už įvertinimą, nominaciją atsiimti delegavo vyriausiąją restorano padavėją – someljė Jolantą Žuromskienę, kuri čia dirba jau septynis metus. Nominaciją įteikė Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Renius Kisielius.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiam kūrybinių ar kultūrinių industrijų gamintojui Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos rekomendacija įteiktas VšĮ „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“. Nominaciją įteikė Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė, o atsiėmė devynių narių VŠĮ „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“ komanda ir direktorė Daiva Perevičienė.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiai kaimo turizmo sodybai Lietuvos kaimo turizmo asociacijos rekomendacija skirta „Švento sodyba“ savininkams Gintarui ir Inai Ulianskams. Anot Lino Žabaliūno, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidento, sodyba yra Gražutės regioniniame parke, Švento ežero kraštovaizdžio draustinyje, prie Švento ežero. Šio ežero vanduo yra vienas švariausių ir skaidriausių Lietuvoje. Gražutės parko giria ir miškai užima apie 55 proc. teritorijos, apie penktadalį parko teritorijos sudaro vandens telkiniai. Vaizdingoje parko teritorijoje yra įrengti pažintiniai dviračių takai. Sodyba įsikūrusi miško laukymėlėje, atokiai nuo pagrindinių kelių, šalia nėra kitų gyventojų. Iki ežero 700 m. miško takeliu. Jūsų laukia jauki, rami aplinka gamtos apsuptyje. Į renginio vedėjo Jono Nainio klausimą, kaip pavyksta būti išskirtiniais tokioje gausybėje Lietuvos kaimo turizmo sodybų, Gintaras Ulianskas atsakė, jog teikia tokias paslaugas, kokias norėtų gauti patys. Nominaciją ir specialias dovanas apsilankyti Ignalinos turistiniuose objektuose įteikė Ignalinos rajono turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiam tautinio paveldo produkto gamintojui Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos rekomendacija skirtas Anykščių rajono tradicinių amatų centrui Niūronių kaime. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro direktorius Aurimas Gudas nominaciją pristatyti šeimininkams įpareigojo VšĮ „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“ specialistę.
„Vasaros liūtas 2018“ patraukliausiam kultūros paveldo objekto pristatymui ar kultūros kelio plėtojimui Kultūros paveldo departamento prie Ūkio ministerijos rekomendacija įteikta Palangos miesto savivaldybei už grafų Tiškevičių alėjos rekonstrukciją ir viešosios erdvės sutvarkymą, nukeliant į XIX a. pab. – XX a. pr. laikotarpį. Tiškevičių alėja lankytojai patenka į Palangos kurhauzo teritoriją. Alėją puošia grafų Sofijos ir Felikso Tiškevičių skulptūros. Nominacija įteikta Palangos miesto mero patarėjai Jurgitai Vanagienei. Ją įteikė Lietuvos kurortų asociacijos Garbės nominacijos idėjos autorė Daiva Šukštulienė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja. Pasak D. Šukštulienės, tik viena iš devynių nominacijų – „už investicijas“ – per bandomajam renginiui skirtą trumpą laiką nerado savo partnerio ir savininko, todėl „Vasaros liūtas 2018“ už investicijas Lietuvos kurortuose ir kurortinėse teritorijose“ perduotas pristatyti Lietuvos kurortų asociacijos prezidentui Dariui Jasaičiui, kuris patikėjo naujos idėjos svarba. Devintoji nominacija bus įteikta Anykščiuose, daugiausiai „Vasaros liūtų 2018“ pelniusioje kurortinėje savivaldybėje, pasibaigus aktyviam kurortiniam sezonui.
Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas dėkoja visiems partneriams, nominacijų „Vasaros liūtas 2018“ laureatams, Lietuvos kurortinių ir kurortinių teritorijų savivaldybėms bei jų turizmo informacijos centrams už bendradarbiavimą, pagalbą ir pasitikėjimą. Ši graži veikla įrodė kurortinės nominacijos poreikį ir partnerių bendradarbiavimo jėgą. Džiaugiamės, jog pirmoji kurortinė nominacija „Vasaros liūtas“ išdalyta Zarasuose, būtų puiku, jei tai taptų tradicija.

Birštono savivaldybės informacija