Dažniausiai užduodami klausimai apie Birštono apžvalgos bokštą

2019/07/11 Naujienos

D.U.K

1. Kada galiu aplankyti Birštono apžvalgos bokštą?

Birštono apžvalgos bokštas atviras kasdien nuo 7 iki 21 val. Planuojama, kad ateityje lankytojams bokštas bus atviras visą parą. 

2. Kaip atvykti iki Birštono apžvalgos bokšto?
Kadangi bokštas stovi ypatingo kraštovaizdžio saugomoje teritorijoje, infrastruktūros galimybės yra smarkiai ribojamos, todėl patogiausia jį pasiekti pėstute. Atvykus į Birštoną automobiliu, rekomenduojama jį palikti kurorto teritorijoje (artimiausia erdvi aikštelė yra B. Sruogos g. 25, šalia prekybos centro „Norfa“) – iš ten pėstute bokštas pasiekiamas kiek mažiau nei per 20 minučių. Maršrutą galima rasti čia
Esant mažesniam lankytojų srautui, vietos automobiliui galima rasti stovėjimo aikštelėse prie restorano „Seklytėlė“ arba viešbučio „Royal SPA Residence“ – iš čia kelionė pėsčiomis iki bokšto užtruks kiek daugiau nei 10 minučių, o sugrįžus čia pat galima pasistiprinti arba pasimėgauti desertu. Maršrutas pateikiamas čia
Specialias ekskursijas elektromobiliu iki bokšto organizuoja „Birštonas Tours“. Papildoma informacija yra čia

3. Kiek kainuoja apsilankymas bokšte?
Apsilankymas Birštono apžvalgos bokšte yra nemokamas.

4. Ar į bokštą gali patekti lankytojai su specialiais poreikiais?
Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai. Keltuvas bokšte nėra įrengtas.

5. Kada geriausia planuoti apsilankymą?
Gražiausi vaizdai atsiveria ankstų rytą saulei tekant arba vakare, kai saulė leidžiasi. Pirmosiomis savaitėmis rekomenduojama bokštą lankyti darbo dienomis, kai mažiau žmonių.

6. Ką pamatysiu iš bokšto apžvalgos aikštelės?
Įveikus 300 bokšto laiptelių, lankytojams atsiveria ypatingas gamtos reiškinys – didžiausios Lietuvos upės – Nemuno – kilpos.  Nemunas matosi iš abiejų pusių, tarsi būtume tarp dviejų Nemunų. Iki šiol Nemuno kilpų kraštovaizdis buvo matomas tik pakilus oro balionu, parasparniu arba nuotraukose, o dabar juo bus galima pasigrožėti ir iš bokšto. Šalia miškas, matosi Birštono panorama, Nemuno slėnis.

7. Ar galiu įlipti į bokštą, jeigu nesu labai sportiškas?
Bokšte įrengtos 6 atokvėpio aikštelės, kuriose galima pailsėti. Nesustojant lipimas iki pagrindinės apžvalgos aikštelės užtrunka apie 7 minutes. Kopimą palengvina patogi avalynė ir vanduo.

8. Apie ką turėčiau pagalvoti prieš atvykstant?
Kol kas prie bokšto nėra tualeto, nevyksta prekyba maistu bei gėrimais. Bokštą supa neįkainojama gamta. Todėl patariama į bokštą leistis kaip į nedidelį žygį – turėti vandens, užkandžių, patogiai apsirengti.

9. Kokius dar lankytinus objektus galiu aplankyti netoli Birštono apžvalgos bokšto?
Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurorte gausu lankytinų vietų ir kitokių pramogų visai šeimai. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje, adresu www.visitbirstonas.lt

10. Kur artimiausia vieta nuo bokšto pavalgyti? 
Kiekvienas patvirtins, kad geras poilsis yra neatskiriamas nuo gero maisto. Nemuno kilpų vingiuose esančiame Birštono kurorte šiuo metu veikia 30 maitinimo vietų, kuriose galima pavalgyti, pasimėgauti kava, desertais ar tiesiog atsigaivinti. Visas jas galima rasti čia.