Birštono maršrutas kauniečiams arba Birštonas myli Kauną

2019/05/17 Naujienos

Birštonas ne tik artimiausias kurortas, esantis šalia Kauno. Birštoną su Kaunu jau nuo seno sieja daugiau nei draugystė.

Susipažinę su istoriniais faktais, išgirdę įdomių birštoniečių ir kauniečių pasakojimų apie Birštoną ir Kauną, nutarėme sukurti teminį maršrutą „Birštonas kauniečiams arba Birštonas myli Kauną“. Tai, ką vadiname „daugiau nei draugystė“, tarp Birštono ir Kauno, prasidėjo dar Vytauto Didžiojo laikais, kai Birštone, Vytauto kalno papėdėje, Vytautas Didysis suteikė Kaunui Magdeburgo teises.Šis faktas buvo tik vienas iš daugelio, tapęs įkvėpimu „Čiulba ulba“ koamndai sukurti ir pakviesti dalyvauti kelionėje, teminiame maršrute „Birštonas myli Kauną“. 
Šis maršrutas skirtas birštoniečiams, kauniečiams, o ir visiems tiems, kas myli Birštoną, myli Kauną, ir juos abu. Pasirinkę šį pažintinį maršrutą, keliaudami po Birštono istorines vietas, kultūros, turizmo objektus, sužinosite įdomiausių faktų ir istorijų apie Birštono ir Kauno „draugystę“.

Intriguojame ir dalinamės keliomis užuominomis: abiejuose miestuose nenustebkite, kad rasite paminklus Vytautui Didžiajam, susipažinsite su paslaptinga prelato K. Alšausko gyvenimo ir meilės istorija, kuri sieja Birštono kurortą ir Kauno miestą, išsiaiškinsite, kaip su abiejų miestų istorijomis susijęs tarpukario „reklamos virtuozas“ Mstislavas Dobužinskis, būsite pakviesti surasti vandens stichijas simbolizuojančius fontanus. Kauniečiai atras įkvepiančias skulptūras, kurių autorius sieja meilė Birštonui ir Kaunui, o birštoniečiai galės sužinoti spalvingas vienų žymiausių visų laikų moterų Lietuvoje - Barboros Radvilaitės Bonos Sforcos, Sofijos Smetonienės – gyvenimo istorijas... Kurios, beje, taip pat gražiai susijusios su Birštono meile Kaunui ir Kauno Birštonui. 
Jeigu esi kaunietis ir myli Birštoną, arba esi birštonietis ir esi įsimylėjęs Kauną, šis maršrutas skirtas Tau! 
Esame tikri, šis maršrutas tik dar labiau sustiprins birštoniečių ir kauniečių draugystę ir stprins meilę tarp miestų!

Маršruto ekskursijas veda Birštono Turizmo ir informacijos centras. Rezervacija ir detalesnė informacija: [email protected], 8 319 65740. Ekskursijos kaina 26 Еur/ grupei. Trukmė: 2 val.

Orientacinį žaidimą veda „Čiulba ulba. Pramogos Birštone“. Rezervacija ir detalesnė informacija: [email protected] ir tel. +370 687 88079, +370 673 25523. Orientacinio žaidimo kaina: 8 Eur/ žmogui. Trukmė 2 val.