Birštono kurortas parodoje „Adventur 2019“: kodėl rinktis būtent Birštoną?

2019/01/29 Naujienos

Sausio 25–27 dienomis, Birštono kurortas buvo pristatomas tarptautinio turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2019“. Šių metų parodos tema – potyrių turizmas. Šiandieninis keliautojas tradicinius traukos objektus, poilsio formas keičia į autentiškus maršrutus ir perka ne turizmo produktą, o unikalią, emocinę patirtį. Kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams šiandien siūlo Lietuva? Kaip evoliucionuoja potyrio kelionių elementai globalioje rinkoje, kaip kuriama motyvacija keliauti? Apie tai buvo diskutuojama „Adventur 2019“ renginiuose ir dalyvių stenduose.
Parodos atidarymo renginyje buvo paskelbti „2018 metų turizmo geriausieji“, įteikti, vadinamieji „Turizmo oskarai“. „Eglės sanatorija“ Birštone buvo apdovanota kaip „Sėkmingiausias 2018 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėjas“. Čia siūloma daugiau kaip 100 įvairių gydomųjų mineralinio vandens, gydomojo ir baltojo purvo, kineziterapijos, fizioterapijos, psichoterapijos procedūrų, įvairūs masažai.
Birštono kurorto stende Birštono turizmo informacijos centro, sanatorijų, SPA centrų, viešbučių atstovai pristatė Birštono kurorto unikalumą, naujausias sveikatinimo, medicinos, SPA paslaugas, buvo galima susipažinti su specialiais pasiūlymais tik parodos metu. 
Šiais metais Birštono kurorto stende  buvo galima ne tik susipažinti su sveikatinimo paslaugomis, bet ir atrasti potyrių, intelektinį turizmą – dalyvauti diskusijose apie renginius, piligriminius kelius, pramogas po atviru dangumi. Birštono kurorto stende vyko diskusijos apie renginių įvairovę, artėjantį diskusijų festivalį „Būtent“, miestų identitetą, apie įvairius keliavimo būdus. Diskusijose dalyvavo diskusijų festivalio „Būtent“ atstovas Antanas Bubnelis, projekto „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Apie kurorto renginius ir jiems keliamus naujus standartus kalbėjosi Birštono kultūros centro direktorius Zigmas Vileikis, oreivių klubo „Audenis” prezidentas Žydrūnas Kazlauskas, diskusiją moderavo turizmo ekspertė Rasuolė Andrulienė. 
Antrąją parodos dieną diskusijoje „Dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis – ko ieškome ir ką randame? (Kaip turime tinkamai pasirengti kelionei?)“ dalyvavo  pėsčiųjų žygių „TrenkTuras“ kūrėjas ir siela Vytautas Bartulis, Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, diskusiją moderavo turizmo ekspertė Rasuolė Andrulienė. Įdomią temą „Piligriminiai keliai: kodėl jais keliaujame? (Ką piligrimams patirti siūlo Birštonas ir jo apylinkės?)“ aptarė kun. Algirdas Toliatas ir  Birštono sakralinio muziejaus vadovė Roma Zajančkauskienė, patyręs keliautojas Robertas Šukšta. Parodoje taip pat buvo pristatytas Birštono apžvalgos bokšto projektas „Aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje“. Jį pristatė Nemuno kilpų regioninio parko specialistė Ramutė Milušauskienė.
Sekmadienį aktyviai pramogauti Birštone kvietė pramogų organizatoriai „Čiulba ulba“, pristatę užsiėmimus ir edukacijas suaugusiems, vaikams, šeimoms, draugams ir visiems, ieškantiems naujų patirčių Birštone.

Birštono savivaldybės informacija