Birštonas pristatytas Latvijos žiniasklaidai ir turizmo profesionalams

2020/01/31 Naujienos

2020 m. sausio 30 d. LR ambasadoje Latvijos Respublikoje vyko pristatymas tema „Kryptis – Lietuva: Pažink! Patirk! Švęsk!“.

Pristatymas buvo skirtas Latvijos žiniasklaidos ir kelionių agentūrų atstovams. Pristatymą organizavo Birštono kurorto, Šiaulių, Biržų bei Plungės turizmo informacijos centrai. 
Pranešimuose buvo akcentuojami turizmo maršrutai, kultūriniai objektai, renginiai, kulinarinis paveldas bei 2020 m. sezono naujovės.

„Latvija yra labai svarbi Lietuvos įvažiuojamojo turizmo rinka. Turistų skaičius iš Latvijos kiekvienais metais stabiliai auga. Nepaisant to, potencialo dar tikrai yra“, - pažymėjo Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas.

Renginio pabaigoje jo dalyviai turėjo galimybę susipažinti su pristatytiems Lietuvos regionams būdingais virtuvės ypatumais.

Latvija pagal turistų skaičių Lietuvoje  užima penktą vietą. Per 2019 metų 9 mėnesius latvių turistų skaičius Lietuvoje išaugo 4,12% lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais. 2019 metų sausio-rugsėjo mėn. Lietuvoje apsilankė daugiau nei 125 tūkstančiai turistų iš Latvijos.

Birštono kurortą pristatė Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė. „Išties, Latvijos turistai yra antroje vietoje pagal turistus atvykstančius iš užsienio šalių. Skaičiuojame, kad tai - antra pagal svarbumą įvažiuojamojo turizmo rinka. Pagal apgyvendinimo įstaigų Birštone užimtumą matome, kad dažniausiai latviai renkasi sanatorijų paslaugas. Prie Birštono žinomumo Latvijoje, be abejonės, prisidėjo ir pernai atidarytas aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas“.

Pristatymo ambasadoje metu buvo surengta loterija, kurios metu svečiai galėjo laimėti įvairius prizus. Birštono turizmo informacijos centras dėkoja Birštono sanatorijoms „Tulpės“ ir „Versmė“ už įsteigtus prizus.

Informacija parengta pagal Lietuvos Respublikos ambasados Latvijos Respublikoje ir Birštono turizmo informacijos centro informaciją.