Atgal

Andriaus Balachovičiaus ir Vytauto Labučio duetas

Koncertas
Nemokamas
Renginio data
2018-09-29 15:00 Iki 16:00

apie

Birštono akordeono muzikos festivalis 2018

Ketvirtus metus iš eilės atvykti į Birštoną ir pailsėti ne tik  mineralinėse voniose, bet ir klausant spalvingos akordeono muzikos kviečia Birštono akordeono muzikos festivalio organizatoriai. Festivalio sumanytojas, akordeonininkas Algimantas Jazbutis šiemet į festivalį kviečia atvykti rugsėjo 28-30 dienomis ir atsipalaiduoti klausant meistriškai atliekamos Lietuvos akordeono grandų muzikos paįvairintos vokalinėmis variacijomis bei skirtingų instrumentų sąskambiais. 
Rugsėjo 28 d. 19 val. Birštono kurhauze festivalio pirmąjį vakarą atidarys įvairiuose muzikiniuose amplua save išbandęs akordeonininkas Nerijus Bakula su žaviąja Evelina Sašenko bei didelę sceninę patirtį turinčiu pianistu, birštoniečiu Pauliumi Zdanavičiumi. Atlikėjai šiuo koncertu paskelbs muzikinės festivalio kelionės pradžią ir kvies pasiklausyti įvairių šalių muzikos. 
Rugsėjo 29 d. 15 val. klausytojus audrins akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio duetas. O 19 val. romantiškomis ir jausmingomis melodijomis šildys Rasos Serros kvartetas.
Festivalį rugsėjo 30 d. 15 val. vainikuos akordeonininko Romo Morkūno, vokalistės Ugnės Bakanauskaitės  ir kontrabosininko Arman Isajan specialiai festivaliui susibūręs trio. Atlikėjų trio  kvies pasinerti į džiazo ir prancūziškų melodijų dermes.


Andriaus Balachovičiaus ir Vytauto Labučio duetas

Šeštadienio popietė tobulas laikas pažadinti jausmus besiklausant dviejų instrumentalistų virtuozų – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio. V. Labutis, savo muzikinį kelią pradėjo grodamas akordeonu, tačiau vėliau išgarsėjo kaip saksofonininkas, multiinstrumentalistas savo kūryboje taikantis originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį. Tai vienas neabejotinų jo individualumo bruožų. Savo esybe multiinstrumentalistas–improvizatorius V. Labutis kuria muziką scenoje čia ir dabar. Tarsi protestuodamas prieš muzikos rutiną, jis dažnai išsivaduoja iš įprastų džiazo rėmų ir nustebina netikėta menine išraiška. Tokia muzika randa kelią į klausytojo širdį, sukuria nepakartojamą atmosferą, kelia daug klausimų, kviečia susitikti su juo dar ir dar kartą.
Andrius Balachovičius – pasižymi atliekamos muzikinės skalės platumu: nuo klasicizmo iki modernizmo, nuo improvizacinės iki pramoginės  muzikos. Jo atliekamoje muzikoje pagarba džiazo tradicijai susipina su pramogine akordeono varjetė stilistika.