Atgal

Arvydo Martinaičio paroda „Raudonkepuraitė ir co “

Karaoke
Nemokamas
Renginio data
2018-06-06 18:00

apie

Dailininkų dinastijos atstovo A. Martinaičio parodoje pateikiami ir retrospektyviniai, ir patys naujausi darbai. Visi jie drąsūs ir ironiški, kaip sako autorius, atspindintys jo paties neramų būdą ir nuolatinius ieškojimus. Paveiksluose pasikartoja ir menininko vizitine kortele tapęs ryškus koloritas, ekspresyvumas. A. Martinaičiui svarbu eksperimentuoti, nuo realybės pereiti prie abstrakcijos, o iš abstrakcijos vėl sugrįžti prie objekto – tam tikro mitinio personažo.

„Buvo kartą maža miela mergaitė, ir kas tik ją pamatydavo, visi pamildavo, bet labiausiai mylėjo senelė – ji nebeįmanė nė ko jai beduoti. Kartą padovanojo raudono aksomo kepuraitę, o kad kepuraitė taip gražiai tiko, ir mergaitė nieko kito daugiau nenorėjo nešioti, tai ir vadino ją tik Raudonkepuraite… Vaikystėje prisiskaitęs tokių XVII a. grožybių, viską fiksuoji pasąmonėje ir nori nenori grįžti prie to jau XXI a. ir savaip bandai užfiksuoti jau dabartyje. Mitas tampa tikrove! Pažįstamoji tampa ja, pasakų personažas tampa realus ir netgi greta mūsų vaikščiojantis…
O kas tas raudonkepuraitis!? Niekas kitas, o pats vilkas, tas identifikuotas pasakos personažas melagis, sadistas, blogis, mokantis įsikūnyti į įvairiausius gyvius, spalvas, dėmes, rūkus, vaizduojamas lyg mergaitė, lyg berniukas, irgi vaikštantis greta, pažįstantis, kitąkart jau nepažįstantis, suktas, apgaulingas, švelnus, geismingas, šiurkštus ir it puolęs angelas”, – savo mintimis apie pristatomą parodą dalijasi jos autorius.

Tapytojas A. Martinaitis gimė 1971 m. Kaune. 1989–1993 m. studijavo Kauno Aukštesniojoje meno mokykloje. 1993–1999 m. – Vilniaus dailės akademijoje tapybą (magistras) pas profesorių Povilą Ričardą Vaitiekūną. Be kūrybinės veiklos, nuo 2000-ųjų dailininkas dirba su studentais – dėsto Kauno kolegijoje. Menininkas taip pat rūpinasi ir Martinaičių šeimos fondo veikla. Autoriaus tapybos darbų yra įsigiję tiek Lietuvos, tiek užsienio meno gurmanai.