Atgal

Fortepijono rečitalis

Koncertas
Renginio data
2018-06-29 19:00 Iki 20:15

apie

Fortepijono rečitalis

Daumantas Kirilauskas (fortepijonas)
Programoje: L. van Beethoven Sonata Op. 13 “Pathetique”, Sonata Op. 14 No. 1, Sonata Op. 14 No. 2, Sonata Op. 27 No. 1, Sonata Op. 111

Daumantas Kirilauskas yra Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos fortepijono katedros docentas. Jis dažnai apibūdinamas kaip vienas ryškiausių, universaliausių ir produktyviausių pianistų šalyje.
Pianistas koncertavo beveik visose Europos šalyse, JAV, bei Kanadoje, tarp jų Mozarteum Grosser Saal, Maskvos Čaikovskio Konservatorijos, Leipcigo Gewandhaus, Schumann Haus Bonn, Vitebsko Filharmonijos, Helsinkio Temppeliauki, Nybrokajen Stockholme, Oslo Concerthus, Kölno WDR Klaus von Bismarck, Rigos The Great Guild Hall, ir kt.salėse. Nuolatinis Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos svečias. Skambino su visais Lietuvos orkestrais, taip pat su Latvijos Sinfonietta Riga, Suomijos Lappeenranta City Orchestra. Daugelio užsienio ir Lietuvos festivalių dalyvis, tarp jų nuolatinis Thomo Manno festivalio svečias.
Pianisto repertuaras prasideda nuo Bacho ir Händelio, ir tęsiasi iki XXI amžiaus moderniausių kompozicijų. Svarbią vietą jo repertuare užima Beethovenas. Šalia solinių kūrinių pianistas nemažai grojo kamerinėse sudėtyse su žymiais Lietuvos ir užsienio solistais, bei kolektyvais, tarp jų 2008 metais su Vienos Artis-Quartett’u. Daugelio premjerų dalyvis. 2005 metais pirmą kartą Lietuvoje atliko Chick Corea koncertą fortepijonui su orkestru, 2010 metais praskambėjo Miklos Maros koncerto fortepijonui su orkestru, dedikuoto Daumantui, premjera. 2013 metais dar viena premjera- Tomo Kutavičiaus “Dieviškas Šėlas” fortepijonui su simfoniniu orkestru buvo atliktas tarptautiniame “Gaidos” festivalyje.
Pianistas išleido 11 solinių albumų, tarp jų visos J. S. Bach Partitos, 3 Klavyriniai Koncertai, 9 L. van Beethoveno Sonatos, Diabelli Varijacijos op. 120, 3 Prokofievo Sonatos, eilė šiuolaikinės muzikos kūrinių, ir kt.
Beveik 200 jo padarytų įrašų yra Lietuvos Radijo nuosavybėje. Pianistas bendradarbiauja taip pat su kino ir teatro kūrėjais, kompozitoriumi Giedriumi Puskunigiu. Jo įgrotas fortepijono takelis skamba ne viename filme, spektaklyje.
Daumantas taip pat yra vertinamas pedagogas. Šalia darbo su savo fortepijono klase jis vedė meistriškumo kursus Bulgarijoje, Plovdivo Muzikos ir Vaizduojamojo Meno Akademijoje, Jungtinėje Karalystėje, Mančesterio Royal Northern College of Music, Vokietijoje, Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover, Serbijoje, University of Arts in Belgrade. Dirbo žiuri Bacho jaunųjų pianistų konkursuose Vilniuje, bei Plovdive, B.Dvariono jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje.
M.K. Čiurlionio menų mokyklos absolventas (1991) toliau tęsė mokslus Salzburgo Universitete Mozarteum, kurį jis baigė aukščiausiu įvertinimu, įgydamas Menų Magistro laipsnį. Jo mokytojai buvo Liucija Drąsutienė (nuo 1984 iki 1994) ir legendinis Karl-Heinz Kämmerling (nuo 1994 iki 2000).
Daumantas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių prizų laureatas, tarp jų 1 premija 1991 tarptautiniame Maria Canals jaunųjų pianistų konkurse Barselonoje, tais pačiais metais diplomas pirmame tarptautiniame M.K. Čiurlionio pianistų konkurse, diplomas su Princesės Dianos autografu New Port tarptautiniame pianistų konkurse Londone, 1994, Boesendorfer prizas Vienoje, 1997. Pianistas apdovanotas Austrijos Kultūros Ministerijos premija, 2000, Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo raštu, 2005.
Daumantas taip pat yra gerai susipažinęs su jazz’u. Jis yra tarptautinio konkurso-festivalio Vilniuje „Jazz Improvizacija 1992“ Grand-Prix laimėtojas.