Atgal

D. U. K.

1. Kur galima pavalgyti?
Karantino metu teikiamos maitinimo paslaugos patalpų viduje su Galimybių pasais, lauko terasose klientai aptarnaujami ir be Galimybių pasų. Taip pat patiekalus galima išsinešti. Visas maitinimo vietas rasite  http://bit.ly/maitinimo-paslaugos

2. Kokiu laiku žmonės gali lankytis kavinėse? Kiek žmonių gali sėdėti prie vieno staliuko? 
Nuo birželio 1 d. prailginamas restoranų, barų ir kitų įstaigų darbo laikas iki 24 val., leidžiama naktinių klubų, lošimo namų veikla. 
Į restoranų, kavinių, naktinių klubų, lošimo namų leidžiami tik turintieji Galimybių pasą ir jaunesni nei 16 metų, jei įėjimas galimas.  
Aptarnaujant lankytojus viduje prie vieno staliuko gali sėdėti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus vienos šeimos ir vieno namų ūkio narius. Valgyti ar gerti stovint draudžiama. Tarp skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito  turi būti nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, o jei yra pertvaros – užtenka 1 metro atstumo. 

3. Kokias apgyvendinimo paslaugas galima teikti karantino metu? 
Apgvendinimo paslaugos gali būti teikiamos, kai kambaryje apgyvendinama viena šeima.
Nuo gegužės 24 dienos turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius. 
Bendro naudojimo patalpose būtina užtikrinti visų asmenų kaukių dėvėjimą ir laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.

4. Ar veikia viešbučiai?
Taip, veikia. Daugiau informacijos apie  apgyvendinimo galimybes https://www.visitbirstonas.lt/apgyvendinimas

5. Ar veikia sanatorijos?
Taip, veikia. Daugiau informacijos apie sanatorijas birstono-sanatorijos

6. Ar žmonės gali lankytis baseinuose, pirtyse ar sporto klubuose? Kokie apribojimai taikomi šioms vietoms? 
Nuo birželio 1 d. visose laisvalaikio paslaugų vietose turės būti užtikrinamas 20 m2 paslaugos teikimo plotas vienam paslaugos gavėjui. Plotas vienam lankytojui neribojamas, kai juose lankosi tik turintys Galimybių pasą. 

7. Kokius lankytinus objektus galima aplankyti?
Visas lankytinas vietas rasite https://www.visitbirstonas.lt/lankytinos-vietos/

8. Ar Birštono apžvalgos bokštas atidarytas?
Taip, apžvalgos bokštas atidarytas.

9. Ar veikia muziejai?
Taip. Muziejai priima lankytojus. Birštone veikiančius muziejus galite rasti birstono-muziejai.

10. Kaip vyksta ekskursijos? 
Nuo birželio 1 d. uždarose erdvėse ekskursijos gali vykti užtikrinant 10 m2 plotą vienam asmeniui, (su Galimybių pasu ribojimų nėra). Atvirose erdvėse tiek su, tiek be Galimybių paso dalyvių skaičius neribojamas. 

11. Ar gali veikti vaikų stovyklos, būreliai? 
Nuo gegužės 24 d. vaikų stovyklose vienoje grupėje gali dalyvauti ne daugiau nei 15 vaikų, užtikrinant 5 kv. metrų ploto reikalavimą.
Neformaliojo ugdymo užsiėmimai lauke gali vykti  iki 25 vaikų grupėms, viduje užsiėmimuose gali dalyvauti iki 10 vaikų, jei vienam jų užtikrinamas 10 kv. metrų plotas. Tokios pat sąlygos taikomos suaugusiųjų neformaliajam švietimui.

12. Ar galima laisvalaikio ir pramogų veikla? 
Nuo birželio 1 d. leidžiamos visos laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos, užtikrinant 20 m2 paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui. Plotas vienam lankytojui neribojamas, kai juose lankosi tik turintys Galimybių pasą. 

13. Kiek žmonių gali dalyvauti uždaroje ir atviroje erdvėje organizuojamuose renginiuose? 
Nuo birželio 1 d. uždarose erdvėse renginiuose galės dalyvauti iki 250 žiūrovų sėdimose vietose (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), turi būti užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų.  Lauke renginiuose galės dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų sėdimose vietose (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos). Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Nuo birželio 1 d. su Galimybių pasu:

  • Uždarose erdvėse renginiuose leidžiama iki 2 000 žiūrovų sėdimose vietose (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos) ir užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų vietų.
  • Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse galės būti užpildyta ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.
  • Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų.

14. Kokių rekomendacijų turi laikytis trumpalaikių paslaugų privačioje erdvėje teikėjai? 
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija yra parengusi rekomendacijas "Dėl paslaugų teikimo privačioje erdvėje karantino metu".

15. Kaip gali bendrauti šeimos ir draugai? 
Nuo birželio 1 d. privačiose ir viešose uždarose vietose galimi kontaktai ir asmeninės šventės iki 10 asmenų arba dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narių, o atvirose vietose – asmenų skaičius neribojamas. Kai  kartu būna tik asmenys, turintys Galimybių pasą, jų skaičius neribojamas tiek lauke, tiek viduje. 

16. Ar ribojamas keleivių skaičius automobiliuose? 
Nuo gegužės 24 d. keleivių skaičius automobiliuose neberibojamas.

17. Kokie reikalavimai taikomi į Lietuvą atvyksiantiems užsieniečiams? 
Siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą,  į Lietuvos Respubliką gali atvykti visi užsieniečiai, pilnai paskiepyti „Jonson & Jonson“, „Pfizer“, „Moderna“ ar „AstraZeneca“ vakcinomis. Šis pakeitimas įsigaliojo nuo gegužės 31-osios. Tuo metu atvykstantiems iš Indijos dėl paplitusių COVID-19 atmainų galios griežtesni reikalavimai – net ir persirgusiems ar paskiepytiems asmenims teks atlikti koronaviruso testą. 

18. Kokios rekomendacijos taikomos prekybos vietoms? 
Rekomenduojama:

  • visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.). Tai negalioja prekybai internetu.
  • padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys;
  • asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną;
  • nustatyti ilgesnį darbo laiką.

Prekybos ir paslaugų vietose privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias sanitarines, higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis bei užtikrinti Operacijų vadovo sprendimu nustatytas sąlygas prekybos vietoms.

19. Koks maisto prekių parduotuvių darbo laikas?
Visas maisto parduotuves ir jų darbo laikus rasite https://www.visitbirstonas.lt/paslaugos/

20. Ar gali dirbti prekybos centruose esančios parduotuvės? 
Nuo gegužės 24 d. visomis savaitės dienomis, įskaitant savaitgalius, gali veikti visos prekybos vietos, taip pat ir prekybos centrai bei paviljonai su dengtais stogais turgavietėse.

Nuo birželio 1-osios parduotuvėse, turgavietėse ir kitose viešosios prekybos vietose veikla turės būti organizuojama taip, kad būtų užtikrintas bent 10 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui. Jei tiek ploto nėra, galės būtų aptarnaujamas tik vienas asmuo vienu metu arba tik turintys Galimybių pasą.

21. Ar Birštone yra turgus?
Taip, turguje galima įsigyti Birštono apylinkėse užaugintų daržovių, uogų, miško grybų. Vietinių gamintojų ekologiškų maisto produktų. Taip pat prekiaujama sodinukais ir gėlėmis. Daugiau informacijos čia https://www.visitbirstonas.lt/paslaugos/birstono-turgus/

22. Ar galima prekyba turguje esančiuose kioskuose ir paviljonuose? 
Nuo gegužės 24 d. galima prekyba visuose turguje esančiuose kioskuose ir paviljonuose, taip pat ir paviljonuose su dengtu stogu. Prekyba galima ir savaitgaliais. 

Nuo birželio 1-osios parduotuvėse, turgavietėse ir kitose viešosios prekybos vietose veikla turės būti organizuojama taip, kad būtų užtikrintas bent 10 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui. Jei tiek ploto nėra, galės būtų aptarnaujamas tik vienas asmuo vienu metu arba tik turintys Galimybių pasą.

23. Kokias grožio paslaugas galima teikti? 
Nuo vasario 15 d. veiklą gali atnaujinti kirpyklos ir grožio salonai, teikiantys įvairias grožio paslaugas: veido, kūno ir plaukų priežiūros, manikiūro ir pedikiūro, plaukų šalinimo vašku, tatuiravimo, auskarų vėrimo ir ilgalaikio makiažo. Uždaroje patalpoje privaloma užtikrinti 20 m2 paslaugos teikimo plotą arba paslaugas teikti tik vienam klientui, jeigu jos atliekamos mažesnėje patalpoje.
Svarbu: nuo gegužės 24 dienos suvienodinami minimalaus ploto reikalavimai visoms paslaugų teikimo vietoms – visiems reikės užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam klientui. Daugiau informacijos čia https://bit.ly/3wbBn7p 

24. Kokios vaistinės Birštone dirba?
Birštone veikia dvi vaistinės „Norfos vaistinė“ ir „Gintarinė vaistinė“ birstono-vaistines

25. Ką turim žinoti apie koronavirusą?
Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų, rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19

26. Jaučiu nerimą, kur galėčiau kreiptis dėl psichologinės pagalbos?
Birštono savivaldybėje teikiamos individualios psichologo konsultacijos tel. +370 673 7456 arba el. paštu: [email protected], taip pat Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos praktikoje „Upė“ tel. +370 615 79 391

Atgal