Palieka didmiesčius ir kraustosi čia: šis miestas idealus gyventi

2018/08/29 Naujienos

Raminta Rakauskė
Raminta Rakauskės nuotr.
Šaltinis: lrytas.lt 

Birštonas – miestas be „Maximos“ ir be šviesoforų – taip pabrėždami savo miestelio unikalumą juokauja vietiniai. Be abejo, tai ne vieninteliai kurorto pranašumai. Kaip prasitarė Birštone kalbinti Solveiga, Regina ir Edvardas, jie prieš keletą metų didmiesčių patogumus išmainė į ramų kurorto gyvenimą. Ir šiandien nė vienas Birštono nekeistų į jokį kitą miestą.

Į kurortą atginė meilė

Solveiga – kaunietė, nors ilgą laiką gyveno Žemaitijoje. Į Birštoną merginą atviliojo meilė. Ji – meilės emigrantė. „Mano vyras buvo iš šitos pusės, tad ištekėjau ir atvykau čia“, – sakė ji ir pridūrė, kad nors Birštone dirba jau šešerius metus, į miestą ji atsikrautė vos prieš trejus. „Dirbu viešojoje bibliotekoje, bet laisvalaikiu fotografuoju“, – nušvitusiomis akimis prakalbus apie profesiją sakė ji. Vis dėlto įsigyti būstą Brištone jaunai šeimai nebuvo lengva. Kaip prasitarė Solveiga, nekilnojamojo turto kainas galima lyginti su sostinės. Dviejų kambarių butas Birštone kurorte kainuoja 70-80 tūkst. eurų. „Labai džiaugėmės gavę tarnybinį būstą, nes patys įpirkti negalėjome“, – atviravo ji.

Panoro gyventi ramiau

Prieš daugiau nei metus į Birštoną gyventi iš Vilniaus atvyko ir Regina. Jos persikraustymas buvęs itin greitas ir netikėtas. „Vilniuje gimė mano ketvirta dukra, ir aš pasakiau, kad nebeturiu jėgų ir energijos gyventi sostinėje ir auginti vaikus“, – vyrui pasakytus žodžius atsiminė ji. Po mėnesio šeima Birštone jau buvo išsinuomojusi nedidelį butą. „Mums tiesiog pasisekė, nes Birštone sunku rasti būstą. Paprasčiausiai nėra ką nuomotis. Mes, šešių asmenų šeima ir du labradorai, gyvename dviejų kambarių bute“, – pasakojo ji.

Jau kurį laiką šeima ieško išsinuomoti sodą arba sodybą, tačiau kol kas sakė nieko nerandantys. Moteris neslėpė, kad atvykus į Birštoną priprasti šiame mieste nebuvo lengva. Taip pat susidūrė su sunkumais ieškodama darbo. „Aš kreipiausi dėl darbo į „Eglės“ sanatoriją, nes pagal profesiją esu kineziterapiautė. Darbo negavau ir supykau, nusprendžiau, kad imsiuosi savo verslo“, – juokėsi ji. Taip Birštone atsirado „Judesio namai“, kuriuose birštoniečiai gali lankyti kalanetiikos, meditacijos ir pilateso užsiėmimus.

Kaunietis gyvena Birštone

Dar vienas Birštone gyvenantis kaunietis – Edvardas Citvaras. „Aš irgi meilės imigrantas“, – juokėsi jis. Nors Edvardo tėvai prieš 13 metų iš Kauno persikėlė į Birštoną, jis tąkart liko mokslus baigti Kaune. „Laikiau save tikru kauniečiu“, – atsiminė jis.

Visgi kartą atvykęs aplankyti savo tėvų vyras čia sutiko savo būsimą žmoną. „Turėjau auksaspalvį retriverį, tad kartą jį vedžiodamas čia ir sutikau savo antrąją pusę“, – sakė Edvardas ir užsiminė, todėl šiandien ir persikėlęs į Birštoną. „Džiaugiuosi, kad gyvenu čia. O kai norisi pramogų ar parduotuvių – šalia yra Kaunas. Jaučiamės kaip Kauno priemestis“, – sakė jis ir pridūrė šeimos ateities su kitais miestais nesiejantis.