Lietuvė garsiame kurorte įkūrė oazę – vilioja tiek vietinius, tiek turistus

2018/08/24 Naujienos

Raminta Rakauskė
Raminta Rakauskės nuotr.
Šaltinis: lrytas.lt 

„Čia gyvena gėlės ir kiti maži stebuklai“, – taip savo parduotuvėlę „Asmeniška krautuvėlė“, įsikūrusią vienoje Birštono miesto alėjų, pristato verslininkė Kristina Kasikauskienė (41).

Jaukioje Kristinos rankomis sukurtoje oazėje galima įsigyti gražiausių ir skaniausių dalykų: įvairių interjero detalių jaukiems namams, gėlių, taip pat išgerti puodelį rūšinės kavos, nusipirkti išskirtinių gėrimų bei ledų.

„Tokia buvo mano svajonė“, – tik mums įėjus pro duris apie verslo pradžią pasakojo verslininkė. Iš pradžių, prieš septynerius metus, Kristina ėmėsi prekybos gėlėmis, tačiau sakė visada žinojusi, kad prekiaus ne tik jomis. „Plėsti asortimento man neleido senųjų patalpų, kurias nuomojausi, dydis, tačiau po penkerių metų mano svajonė išsipildė, nes persikraustėme į kitą vietą“, – apie prieš dvejus metus priimtą sprendimą persikelti kitur ir taip praplėsti verslą pasakojo ji.

Šiandien pagrindiniai Kristinos klientai – į kurortą atvykstantys poilsiautojai. „Vietiniams mes mažai reikalingi, bet mumis labai džiaugiasi atvykę poilsiautojai. Turime klientų iš įvairiausių miestų. Būna, kad žmonės ir dėl mūsų krautuvės specialiai atvažiuoja, o tik vėliau lieka apžiūrėti ir Birštono“, – neslėpė verslininkė. Ne sezono metu savo krautuvėje Kristina organizuoja įvairiausius renginius, pavyzdžiui, džiazo vakarus, degustacijas, privačias vakarienes.

„Parduotuvės erdvė transformuojasi neatpažįstamai. Būna scena, gyva muzika, visi bendrauja“, – sakė ji ir pridūrė, kad šias pramogas labiau mėgsta vietiniai gyventojai. Patalpas, kurioje įsikūrusi krautuvė, Kristina šiuo metu nuomojasi ir sakė, kad jai labai pasisekė.

Iš pradžių, prieš septynis metus, Kristina ėmėsi prekybos gėlėmis, tačiau sakė visada žinojusi, kad prekiaus ne tik jomis. „Nėra lengva Birštone rasti tinkamą nekilnojamojo turto. Pasirinkimas išties labai menkas“, – apie kilusius sunkumus sakė ji. „Asmeniškos krautuvėlės“ pavadinimą moteris sugalvojusi pati. Jis, kaip teigė, buvo aiškus dar prieš pradedant visą verslą. „Tikriausiai jį susapnavau, bet jau norėčiau pakeisti, tik klientai neleidžia“, – juokėsi ji.

Sezono metu krautuvėje dirba penki žmonės, nors dažniausiai įėjus vidun galima sutikti tik Kristiną ir dar vieną jos pagalbininkę. „Vasaros metu turime daugiau klientų, tad prireikia pastiprinimo. Tada darbuojamės keturiese ar penkiese“, – kalbėjo verslininkė. Nors Birštonas, nedidelis miestas, Kristina užsiminė iš savo verslo pragyvenanti, nors pripažino, kad nėra labai lengva.