Izraelio “Maccabi” klubai sportinio pasirengimo stovyklas organizuos Lietuvoje

2018/06/18 Pranešimas spaudai

Izraelio ir Lietuvos sporto federacijų ir klubų atstovai penktadienį Birštone įsikūrusiame „Vytautas mineral SPA” susitiko apvaliojo stalo diskusijai, kurios metu buvo aptartos abiejų šalių sporto sistemų bendradarbiavimo galimybės. Privataus verslo iniciatyva ir pastangomis diskusijoje susitiko Naor Galili (Maccabi Israel vadovas), Oded Abramson (Maccabi Israel sporto departamento vadovas), Liron Cohen (Maccabi Israel krepšinio ir futbolo departamentų vadovė) bei Edis Urbanavičius (KKSD generalinis direktorius), Giedrė Bernotaitė (S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro atstovė), Mindaugas Balčiūnas (buvęs LKF generalinis sekretorius), Lietuvos regbio federacijos bei „Žalgirio“ regbio klubo atstovai, Tomas Stupuris (Alytaus sporto ir rekreacijos centro vadovas), Audronis Deltuva (Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktorius), Vilius Vaitkevičius (Prienų – Birštono „Vytauto“ krepšinio klubo sporto direktorius), Norbertas Pranckus („Birštono mineraliniai vandenys“ valdybos pirmininkas). Prie susitikimo organizavimo itin svariai prisidėjo ir Lietuvos ambasados Izraelyje atstovai.
„Birštono mineralinių vandenų”, „Vytautas mineral SPA” ir Prienų–Birštono „Vytauto” krepšinio klubo inicijuoto susitikimo metu buvo aptartos ilgalaikio bendradarbiavimo perspektyvos, diskutuota dėl bendradarbiavimui reikalingos infrastruktūros tinkamumo. Susitikimo metu buvo aptartos Izraelio krepšinio ir futbolo klubų priešsezoninės pasirengimo stovyklos Birštone, Alytuje, Prienuose, Kaune, o taip pat susitarta dėl bendrų pastangų dėjimo organizuojant tarptautinius krepšinio, futbolo, o vėliau ir rankinio, tinklinio, regbio ir kt. sporto šakų turnyrus dalyvaujant Lietuvos ir Izraelio bei kitų susidomėjusių šalių komandoms.   
Naor Galili, Maccabi Israel vadovas: „Matau čia didžiulį potencialą ir jau dabar žinau, kad galimybės, esančios Birštone ir aplinkiniuose miestuose yra tinkamos ne tik klubų pasirengimui ir priešsezoniniams turnyrams, bet ir bendradarbiavimui valstybiniu mastu, federacijų partnerystei, bendram nacionalinių komandų pasirengimui. Jau šį rudenį ketiname pradėti bendradarbiavimą ir priešsezoniniam pasirengimui į Birštoną atsiųsti 2-3 krepšinio ir futbolo komandas“. 
Robertas Lukošius, generalinis „Vytautas mineral SPA“ direktorius: „Dabar jau garsiai galiu pasakyti, kad turėjome itin sėkmingą susitikimą. Džiugu, kad mūsų iniciatyva, drauge su „Birštono mineraliniais vandenimis“ ir Prienų – Birštono „Vytauto” krepšinio klubu pavyko į Lietuvą privilioti tokius Izraelio sporto grandus, kurie puikiai įvertino galimybes sportininkams apsistoti mūsų sveikatingumo ir poilsio centre bei treniruotis gretimuose miestuose esančiose arenose ir aikštynuose. Labai tikiuosi, kad ši privati iniciatyva taps paspirtimi nacionalinio lygmens bendradarbiavimui.“.
„Lietuviai – tobuli krepšinio žaidėjai, ypatingai vertiname ir Lietuvos krepšinio trenerius. Tikrai žinau, kad su tokiu profesionaliu požiūriu ir tokiu žinių bagažu, kokį turi lietuviai bei tokia milžiniška meile šiam sportui, kokią turi izraeliečiai, galime sukurti analogų pasaulyje neturinčią sportinio pasirengimo ir profesionalumo didinimo sistemą”, - kalbėjo Liron Cohen, Maccabi Israel krepšinio ir futbolo departamentų vadovė.
Pirmųjų pasirengimui iš Izraelio atvykstančių komandų Birštone laukiama jau šių metų rugsėjo pradžioje.